Według statystyk, około 90% przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw boryka się z problemem dłużników. Firmy umożliwiają swoim kontrahentom opóźnienie płatności, jednak zdarza się, że przedłuża się to o kolejne tygodnie, a nawet miesiące. Wówczas muszą sięgnąć po pomoc z zewnątrz.

Szukasz prostego sposobu na odzyskanie należności? Wybierz skuteczną windykację w Gdańsku z kancelarią RPMS. Jesteśmy zespołem prawników-specjalistów od spraw związanych z odzyskiwaniem wierzytelności z niezapłaconych faktur. Oferta RPMS obejmuje zarówno czynności przedsądowe, jak i działania twarde, czyli na drodze postępowania sądowego. Zawsze zaczynamy jednak od kroków polubownych, czyli przesłania ostatecznego przedsądowego wezwania do zapłaty. Windykacja należności RPMS jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorców, którzy oczekują szybkich i skutecznych działań.

JAK TO DZIAŁA?

Dokonujesz darmowej wyceny, przekazujesz informacje i pełnomocnictwa a Prawnicy Kancelarii przystępują do I Etapu - windykacji przed sądowej.

Dłużnik otrzymuje od Kancelarii Prawniczej ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty z zakreślonym terminem.

Jeżeli płatność nie nastąpi otrzymujesz kompretną informację na temat dalszych możliwych kroków do podjęcia w celu wyegzekwowania należności, ewentualnych kosztów i zagrożeń.

Kancelaria prowadzi dalej proces windykcji w Twoim imieniu w ramach ETAPU II - twardej windykacji - aż do ostatecznego zakończenia sprawy.

  Sprawdź koszt sprawy windykacyjnej
  Wybierz formę przekazania informacji
  Wypełnij formularz
  lub
  Prześlij nam dokumenty
  Krok 1 z 3
  kwota zadłużenia
  Termin zapłaty
  dalej
  Krok 2 z 3
  nazwa dłużnika lub nip
  Czy dłużnik kwestionował wykonanie usługi / dostarczenie towaru
  Tak
  Nie
  dalej
  Poprzedni krok
  Krok 3 z 3
  Wpisz swój adres e-mail*
  Wpisz swój numer kontaktowy
  Jeśli chcesz, dodaj swoją wiadomość
  Dane podane w formularzu będą przetwarzane przez Kancelarię Prawną RPMS z siedzibą w Poznaniu, w celu realizacji zgłoszenia oraz według zasad zawartych w Polityce Prywatności.
  Poprzedni krok
  Dołącz plik: faktury, listy nierozliczonych płatności, zdjęcie
  ⓘ Dopuszczalne rozszerzenia plików: PDF, JPG, PNG
  dalej

  Dziękujemy za zgłoszenie

  W ciągu 48 godzin skontaktujemy się na wskazany adres e-mail lub telefonicznie.

  Wybierając usługi RPMS sprawnie odzyskasz pieniądze

  WINDYKACJA DŁUGÓW GDAŃSK

  28 specjalistów

  15 lat na rynku

  92% wygranych spraw

  6 biur w Polsce

  Kancelaria windykacyjna

  Działamy jako kancelaria windykacyjna w Gdańsku i w innych częściach kraju. Możemy zapewnić kompleksową obsługę prawną na każdym etapie realizacji usługi. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, jak dużą rolę dla naszych klientów odgrywa zachowanie dobrych relacji biznesowych z kontrahentami. W związku z tym, najpierw podejmujemy działania polubowne, opierające się na przesłaniu wezwania do zapłaty. Zazwyczaj sprawa zamyka się już na tym etapie (w 73% przypadków).

  Jeżeli dłużnik nie zareaguje w oczekiwany sposób na wezwanie od kancelarii, wdrażamy tzw. twardą windykację długów. Obejmuje ona pełną analizę procesową, złożenie pozwu, a także reprezentowanie klienta podczas postępowania i egzekucji należności przez komornika. W razie potrzeby służymy również pomocą w sprawach spornych procesowych i nieprocesowych.

  Windykacja należności Gdańsk

  Wbrew pozorom, windykacja nie musi być mechanizmem skomplikowanym i czasochłonnym. Wystarczy, że zwrócisz się do nas i poczekasz na dalszy rozwój wydarzeń. Na początku przeprowadzamy dokładny audyt, który pozwoli nam określić, czy Twoja sprawa ma szanse na powodzenie. Jeżeli tak nie będzie, dowiesz się o tym już na wstępie.

  Kiedy rozpoczniemy windykację, będziemy na bieżąco informować Cię o przebiegu postępowania, doradzimy podjęcie konkretnych kroków i wyznaczymy następne etapy działania. Pomożemy również w zabezpieczeniu płynności finansowej Twojej firmy na przyszłość – wskażemy sprawdzone procesy i metody umożliwiające systematyczny spływ należności. Wybierając kancelarię RPMS, stawiasz na nowoczesnego, doświadczonego partnera, posiadającego niezbędną wiedzę i nastawionego na indywidualne podejście do klienta.

  FAQ

  Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście twierdząca- w Gdańsku możliwe jest przeprowadzenie skutecznej windykacji, aczkolwiek wierzyciel powinien działać w miarę możliwości szybko i zlecić sprawę profesjonalnej kancelarii prawnej, która specjalizuje się w windykacji należności.

  Koszt windykacji należności w Gdańsku w zasadzie zależy od wartości długu. Koszty windykacji sądowej są jednolite w skali całego kraju i związane są z ustawą o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Warto pamiętać, że w pewnych okolicznościach możliwe jest obciążenie kosztami windykacji dłużnika.

  Wierzyciel co do zasady może zastosować zarówno windykację sądową, jak i przedsądową. Polubowne dochodzenie należności nie zawsze jednak będzie skuteczne, mając w szczególności na uwadze brak możliwości zastosowania wielu instytucji prawnych na etapie przedsądowym. Sądowa windykacja może przede wszystkim doprowadzić do wszczęcia egzekucji komorniczej, co daje największe prawdopodobieństwo skutecznego wyegzekwowania długu.

  Nasze Aktualności prawne

  Zaufali nam