Aktualności prawne

Zastrzeżenie nazwy - kt może to zrobić

Zastrzeżenie nazwy firmy – kto może to zrobić?

Zastrzeżenie nazwy firmy to ważny krok i inwestycja w przyszłość swojej marki. Podstawową korzyścią wynikającą z ochrony znaku towarowego, jest efektywne likwidowanie wszelkich przejawów nieuczciwej konkurencji. W dobie Internetu nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której ktoś bezprawnie używa naszej nazwy, np. w reklamach czy na profilach społecznościowych. Dlatego coraz więcej właścicieli firm decyduje się na jej zastrzeżenie.

Co oznacza r przy nazwie

Kto i dlaczego nie może umieścić symbolu “R” przy nazwie firmy?

“R” to powszechnie rozpoznawalne oznaczenie, który widnieje przy nazwach zarówno popularnych, dużych marek jak i tych mniejszych – często lokalnych, które chcą chronić swoją działalność. Część z przedsiębiorców wybiera drogę na skróty dodając “R” bez stosownych podstaw. W dzisiejszym wpisie o konsekwencjach, jakie grożą za bezprawne używanie “R-ki” przy nazwie.

oznaczenie CE

Oznaczenie CE

Aktualnie każda osoba, która zamierza poruszać się w miejscach publicznych jest zobowiązana do korzystania z tzw. maseczek ochronnych. Na rynku jednocześnie można spotkać wiele produktów, których pochodzenie a także właściwości budzą wątpliwości. Jak można sprawdzić taki produkt, co to jest deklaracja zgodności CE, kiedy się ją stosuje, w jakim trybie oraz jakie kary ciążą na producencie / dystrybutorze, który nie spełni obowiązków wynikających z przepisów – o tym w dzisiejszym artykule.

Rozwiązywanie umów o świadczenie usług

Rozwiązanie umowy o świadczenie usług marketingowych

Wiele firm świadczących usługi marketingowe spotkało się w ostatnim czasie z wypowiedzeniami ze strony klientów zawartych umów powołujących okoliczność wystąpienia epidemii. Czy takie działanie jest już uzasadnione z uwagi na sam fakt wystąpienia epidemii, czy jest to już próba przerzucenia swojego ryzyka gospodarczego na drugą stronę? O tym w dzisiejszym artykule.