Bezpieczeństwo żywności stanowi dla konsumenta najważniejszą cechę, która świadczy o jej jakości. Celem obowiązujących aktów prawnych jest szczegółowa regulacja w celu zapewnienia konsumentów, że spożywają żywność, która jest zgodna z ich wymaganiami. Prawo żywnościowe to jednak nie wszystko, bo w produkcji żywności nadrzędne powinno być postępowanie zgodne z zasadami etyki.
Aktualności prawne
W poprzednim artykule pisaliśmy o jednym z najbardziej obiecujących zastosowań, jakie oferuje swoim użytkownikom technologia blockchain – smart kontraktach. Te inteligentne, cyfrowe umowy w wielu aspektach zdecydowanie wygrywają z tradycyjnymi umowami analogowymi.
Jednoosobowa działalność gospodarcza jest jedną z najprostszych i najbardziej popularnych form prowadzenia biznesu. Wraz jednak z rozwojem firmy, może nie być to najbardziej optymalne rozwiązanie szczególnie biorąc pod uwagę odpowiedzialność przedsiębiorcy i względy podatkowe.
23 czerwca 2016 roku będzie zapamiętany jako dzień przełomowy w historii Europy, a w sposób szczególny Wielkiej Brytanii. To wtedy miało miejsce słynne referendum, w którym obywatele brytyjscy zdecydowali o wystąpieniu ich ojczyzny z Unii Europejskiej. Jakie konsekwencje odcisnął słynny już brexit na instytucjach finansowych działających w Wielkiej Brytanii?
Nowe technologie wywierają coraz większy wpływ na różne gałęzie przemysłu. Przykładem tego zjawiska jest rosnąca popularność technologii blockchain w przemyśle modowym, który podobnie jak wiele innych sektorów handlu detalicznego poszukuje nowoczesnych i zrównoważonych rozwiązań.
Sprzedając w Internecie, szczególnie jeśli robimy to na poziomie międzynarodowym, należy liczyć się z tym, że w niektórych krajach regulacje co do tego w jaki sposób mamy to robić mogą się od siebie różnić.
Polski system prawny w wyjątkowych sytuacjach dopuszcza ewentualność równoległego stosowania kilku regulacji prawnych w stosunku do jednej instytucji. Taki zbieg przepisów występuje m. in. w stosunku do ochrony wzoru …
W polskim prawie własności intelektualnej zarejestrowanie wzoru przemysłowego nie jest procedurą obligatoryjną. Zabezpiecza jednak zgłaszającego w toku dochodzenia swoich roszczeń w procesie sądowym, zniechęcając …
Technologia blockchain, będąca tematem wielu konferencji, kongresów czy transmisji online, od kilku lat wywołuje skrajne emocje wśród pasjonatów nowych technologii, ludzi biznesu, świata IT oraz prawników świadczących …
Opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię ciągnie za sobą szereg konsekwencji w sferze politycznej, gospodarczej, społecznej i prawnej. Zmianom ulegnie również status Wielkiej Brytanii w zakresie przetwarzania w tym …
Jednym z obowiązków nałożonych przez ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu jest formułowanie oceny ryzyka instytucji obowiązanej. Ponieważ zmiany prawa w tej kwestii zostały wprowadzone …
W ostatnim czasie światło dzienne ujrzał przełomowy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu z dnia 27 października 2020 r. Mając na uwadze ograniczenia wprowadzone po wybuchu epidemii koronawirusa, które …