Szkolenie z zakresu ochrony praw w branży fashion kierujemy do wszystkich podmiotów, które na co dzień działają w branży modowej, w tym:
- domów mody;
- designerów, projektantów;
- podmiotów współpracujących z sektorem mody – modele, fotografowie, graficy;
- agencje marketingowe prowadzące kampanie reklamowe dla branży modowej;
- pracowników działów IP zajmujących się monitorowaniem działań konkurencji.
Szkolenie organizowane przez naszą Kancelarię ma na celu przekazanie podstaw z zakresu funkcjonowania mechanizmów ochronnych, z których może skorzystać branża kreatywna. Dzięki temu podmioty funkcjonujące w sektorze fashion będą mogły rozwijać swój potencjał bardziej świadomie, monitorując nieuczciwe działania konkurencji i przeciwdziałając im z wyprzedzeniem.
Dlaczego warto wybrać naszą Kancelarię?
Własność intelektualna i przemysłowa stanowi jeden z głównych obszarów naszej działalności od momentu powstania Kancelarii. Nasi prawnicy na co dzień obsługują firmy działające w szeroko pojętej branży kreatywnej – modowej, artystycznej, fotograficznej, designerskiej, filmowej. Oprócz bieżącej obsługi oferujemy również wsparcie na płaszczyźnie sporów sądowych, postępowań rejestracyjnych i sprzeciwowych przed UPRP oraz organami międzynarodowymi.
Łącząc doskonałą znajomość przepisów prawa oraz praktyki administracyjnej i sądowniczej ze zrozumieniem specyfiki procesu twórczego i wieloletnią praktyką przekazujemy uczestnikom szkolenia kompleksową wiedzę z zakresu skutecznej obrony swoich praw przed działaniami konkurencji.
Doświadczenie dydaktyczne pozwala nam przekazywać wiedzę w sposób zrozumiały, przystępny i wzbudzający zainteresowanie. Oprócz wykładu sięgamy po różnego rodzaju pomoce naukowe, jak prezentacje i case studies, które pomogą lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia.
Jakie obszary tematyczne poruszamy podczas spotkania?
Postępowanie przed Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej
Zabezpieczenie unikalnych wzorów, towarów, rozwiązań technologicznych i innych praw IP wymaga zgłoszenia ich do urzędu patentowego. Po przeprowadzeniu analizy zgłoszenia urząd udziela formalnej ochrony. Zanim to nastąpi każdy uczestnik obrotu, który uzna, że rejestracja naruszałaby jego uprawnienia, ma możliwość wniesienia sprzeciwu, wskazując, że zgłoszenie narusza jego prawa.
Procedura sprzeciwowa przypomina postępowanie sądowe. Strony mogą zgłaszać wnioski, przedstawiać dowody i wyjaśnienia, które mogą przyczynić się do uwzględnienia lub odrzucenia sprzeciwu. Zrozumienie procedury sprzeciwowej oraz funkcjonowania międzynarodowych baz danych jest kluczowe dla efektywnego przeprowadzenia procedury zgłoszeniowej. Bez tego uzyskanie formalnej ochrony IP będzie bardzo trudne.