OBSŁUGA E-BIZNESU

Kancelaria prawna specjalizuje od samego początku zapewniają profesjonalną i kompleksową obsługę przedsiębiorców z sektora e-biznesu, w szczególności agencji e-marketingowych.

Wierzymy, że nasze wieloletnie doświadczenie oraz dotychczasowe sukcesy jesteśmy w stanie przełożyć na działalność każdego z klientów z branży marketingu internetowego, tym obejmujących tak specjalistyczną branżę jak usługi pozycjonowania stron – SEO/ SEM.

Wspieramy agencje marketingowe, jak również instytucje świadczące usługi programistyczne, agencje brandingowe czy zajmujące się budowaniem i administrowaniem stron internetowych zapewniając kompleksową obsługę tego specyficznego sektora biznesu.

Zaufali nam

OBSŁUGA PRAWNA BRANŻY POZYCJONERSKIEJ (SEO / SEM)

Z uwagi na przyjętą specjalizację Kancelaria prawna jest w stanie dostarczyć sprawdzonych i efektywnych rozwiązań dla rozwoju podmiotów zajmujących się pozycjonowaniem stron internetowych (SEO/SEM).

Wierzymy, że kluczem sukcesu jest zrozumienie naszego klienta i branży w której funkcjonuje. Od początku istnienia kancelarii naszym celem było osiągnięcie wysokiego poziomu specjalizacji w zakresie  obsługi przedsiębiorców z branży internetowej.

Dlaczego my?

 • Nasi specjaliści posiadają bogate doświadczenie w reprezentowaniu interesów Klientów w procesach negocjacyjnych z kontrahentami i klientami oferując merytoryczne wsparcie na każdym etapie postępowania. Nie prowadzimy spraw rozwodowych, rodzinnych, karnych – jesteśmy specjalistami w dosłownym tego słowa brzmieniu !
 • Przeprowadziliśmy ponad 850 spraw sądowych obejmujących wyłącznie tematykę pozycjonowania stron internetowych (SEO). Z sukcesem (98,63 %) reprezentujemy naszych Klientów w najtrudniejszych przypadkach – postępowaniach spornych – sądowych, w tym w ramach twardej windykacji.
 • Posiadamy bogate zaplecze merytoryczne – dostęp do aktualnych aktów / orzecznictwa / licznych opinii biegłych – określających zasady świadczenia usług z branży pozycjonowania – by wspierać klientów w zakresie aktualizacji i optymalizacji wewnętrznych procedur, działań handlowych czy obsługi posprzedażowej, tak by działania te były maksymalnie efektywne, skuteczne i zgodne z aktualnym prawem.
 • Posiadamy wiedzę merytoryczną i umiejętności by poruszać się w specjalistycznej tematyce związanej ze świadczeniem usług pozycjonowania, a tym samym rozumiemy i jesteśmy w stanie dopasować efekty naszych usług do specyfiki branży SEO/SEM.
 • Zagadnienia obejmujące tematykę linkowania, content marketingu, oprogramowania analitycznego (Majestic, ahrefs) czy narzędzi google – nie stanowią dla naszych prawników tajemnicy.
 • Oferujemy przygotowanie wszelkich procedur jak również pełnej  dokumentacji dla poszczególnych usług lub realizowanych projektów uwzględniając indywidualne potrzeby i założenia klienta, a także środowisko w którym funkcjonuje.
 • Wsparcie ze strony Kancelarii Prawnej RPMS ma charakter kompleksowy – powierzając nam swoje interesy Klienci mają pewność, że obejmiemy nadzorem procesy związane z nawiązywaniem współpracy z kontrahentami, windykacją długów, ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa czy danych osobowych, a także optymalizacją wewnętrznych procesów funkcjonowania przedsiębiorstwa.
 • Zapewniamy obsługę wizerunkową, z doświadczenia bowiem wiemy, że budowanie reputacji marki i zdobywanie pozytywnych opinii to solidny fundament do osiągnięcia sukcesu. W ramach obsługi jesteśmy w stanie zadbać o to, by niesolidni czy anonimowi kontrahenci nie naruszali dóbr osobisty naszych klientów.
 • W ramach współpracy zapewniamy pełną poufność powierzonych nam informacji. Jako profesjonalna Kancelaria Prawna jesteśmy zobligowani w ramach korporacyjnych zasad do dbania o interesy naszych klientów z najwyższą starannością w tym dochowania w tajemnicy wszelkich informacji przekazanych Nam przez Naszych klientów.
 • Kancelaria posiada wdrożone zabezpieczenia informatyczne i organizacyjne do zachowania maksymalnego bezpieczeństwa przetwarzanych danych.
 • Sprzyjamy nawiązywaniu współpracy i poszerzaniu horyzontów rozwoju dla naszych klientów.

Czy wiesz, że

Od ponad 8 lat obsługujemy przedsiębiorców z branży SEO / SEM
Znamy problemy branży SEO i potrafimy je rozwiązywać !

Spośród wszystkich przyjętych do obsługi przez Kancelarię przedsiębiorców w branży SEO, niemal 8 na 10 miało problemy w zakresie zapewnienia terminowego i pełnego zapewnienia spływu należności ze strony klientów. Według naszych statystyk średni miesięczny spływ oscylował w granicy 75 – 85 %.

Wdrożenie nowych zasad obsługi posprzedażowej oraz procesów windykacyjnych obejmujących zarówno windykację miękką zapewniającą utrzymanie dobrych relacji z klientami jak i windykację twardą w trudnych przypadkach w większości spowodowało wzrost spływu należności do poziomu 97-98 %.

Nawet w przypadku posiadania obsługi prawnej przez poszczególnych klientów, problemem okazywały się bariery komunikacyjne – w szczególności brak zrozumienia zasad i narzędzi funkcjonujących w specyfice branży SEO.

W ramach przeprowadzonych przez nas procesów due diligence wynika, że znakomita większość przedsiębiorców funkcjonujących w branży SEO / SEM traci ok 3 – 8 % przychodów w wyniku nieprawidłowych rozwiązań organizacyjno – prawnych.

Zoptymalizowanie procesów wewnętrznych pozwala na zwiększenie efektywności poszczególnych działów, przyspieszenie procesów decyzyjnych i wdrażania nowych projektów, a także pozwala na wyeliminowanie najczęściej ujawniających się problemów w ramach obsługi posprzedażowej.

Z naszego doświadczenia wynika, że prawidłowe zoptymalizowanie zasad funkcjonowania przedsiębiorstwa w branży SEO pozwala na znaczną redukcję kosztów, a tym samym zwiększenie rentowności i pozyskanie dodatkowych środków na dalszy rozwój.

Powszechnie wiadomym jest, że branża internetowa jest jedną z głównych podlegających dynamicznej zmianie i wywiera oraz będzie wywierać coraz większy wpływ dla rozwoju współczesnych stosunków gospodarczych.

Każdy przedsiębiorca, który zdaje sobie sprawę z rozwoju technologii i trendów, musi na bieżąco dostosowywać swoją ofertę oraz budować relację z klientami w oparciu o aktualne standardy oraz dostępne narzędzia. Powyższe ma zastosowanie zarówno wobec klientów agencji SEO, szukających nowych źródeł pozyskiwania klientów, jak i samych agencji, które w niekończącym się wyścigu dopasowują swoje strategie pod dalszy rozwój.

Ponieważ zarówno branża internetowa jak i prawna nieustannie się zmieniają, konieczne jest bieżące reagowanie i dostosowywanie prowadzonej działalności do aktualnych realiów rynkowych.

Postęp wymaga bowiem zmian, a zmiany wymagają innowacji.

W dobie nieustannego wyścigu oraz braków wykwalifikowana kadra jest kluczem do sukcesu. Rozwóz w branży SEO nie może odbywać się bowiem wyłącznie na działaniach handlowych a za faktycznymi rezultatami świadczonych usług.

Jako kancelaria zajmująca się obsługą doskonale zdajemy sobie sprawę z potrzeb przedsiębiorców z branży oraz jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązania, które z jednej strony będą sprzyjały pozyskiwaniu nowych pracowników, a z drugiej zabezpieczą i to niekoniecznie poprzez wdrażanie abstrakcyjnych kar i nieefektywnych rozwiązań prawnych.

Niemalże każdy z klientów Kancelarii w pewnym momencie swojego funkcjonowania napotkał bariery rozwojowe, których nie był w stanie przekroczyć w ramach dotychczasowych, wewnętrznych zasobów czy przyjętych rozwiązań organizacyjno – prawnych.

Z naszego doświadczenia wynika, że przekroczenie tych barier wymaga wdrożenia określonych zmian organizacyjnych oraz zaadaptowania strategii do aktualnych trendów rynkowych.
Taka reorganizacja wymaga kompleksowego działania na różnych polach funkcjonowania przedsiębiorstwa, począwszy od kwestii budowy relacji zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz przedsiębiorstwa, prowadzenia działań analitycznych, optymalizacji wewnętrznych struktur by ostatecznie skończyć na formalnym wdrożeniu zasad i bieżącej weryfikacji, o czym wiemy i czego doświadczyliśmy.

Jako kancelaria prawna od 8 lat obsługująca specjalistyczne agencje marketingowe (w tym SEO) jesteśmy w stanie zaproponować sprawdzone i bezpieczne rozwiązania. Obsługujemy przy tym największe agencje pozycjonerskie w całej Polsce.

Posiadamy wiedzę merytoryczną i umiejętności by poruszać się w specjalistycznej tematyce związanej ze świadczeniem usług pozycjonowania, a tym samym rozumiemy i jesteśmy w stanie dopasować efekty naszych usług do specyfiki branży SEO/SEM.

Zagadnienia obejmujące tematykę linkowania, content marketingu, oprogramowania analitycznego (Majestic, Ahrefs, Semstorm, Senuto etc) czy narzędzi google – nie stanowią dla naszej kadry tajemnicy, dlatego jesteśmy w stanie zapewnić obsługę bez barier komunikacyjnych oraz satysfakcjonujące rozwiązania dopasowane do rynku Agencji marketingowych (SEO).

USŁUGI PRAWNE DLA AGENCJI E-MARKETINGOWYCH

Kancelaria posiada bogate doświadczenie w obsłudze Klientów z branży marketingu internetowego (e-marketingu). Specjalizuje się w przygotowaniu formalnego zaplecza funkcjonowania podmiotów gospodarczych świadczących usługi poprzez sieć internetową, w tym regulaminów, polityk bezpieczeństwa, ogólnych warunków, formularzy i innych.

Wśród naszych dotychczasowych klientów znalazły się m.in.:

 • platformy sklepowe;
 • agencje brandingowe;
 • platformy mailingowe (e-mail marketing);
 • agencje content marketing`owe (marketing treści);
 • specjaliści od tworzenia stron internetowych;
 • branża e-commerce;
 • usługodawcy związani z administrowaniem serwisami internetowymi;

Nasi prawnicy przeprowadzali liczne procesy restrukturyzacyjne spółek marketingowych i teleinformatycznych, a także brali udział w procesach kreowania oraz wprowadzania nowych usług na rynek. Z uwagi na zdobyte doświadczenie przygotujemy skuteczne, sprawdzone, bezpieczne oraz pro-klienckie rozwiązania sprzyjające stabilnemu rozwojowi Twojego biznesu.

W ramach specjalizacji Kancelaria zapewnia zatem kompleksowe wsparcie merytoryczne, uwzględniające zarówno bieżące potrzeby Klienta, jak i wymagania wynikające z obowiązujących przepisów prawa.

USŁUGI prawne dla web developerów i E-BIZNESU

Zapewniamy pełne wsparcie w zakresie obsługi prawnej branży Web Developerskej. Dzięki naszemu doświadczeniu i wieloletniej obsłudze przedsiębiorstw należących do tego segmentu gospodarki mamy świadomość tego z jakimi problemami prawnymi zmaga się ta branża. Szeroko pojęty Web Development to nie tylko kwestie zaprojektowania strony, budowy silnika, optymalizacji kodu ale również kwestie związane z bardziej złożonymi zagadnieniami w zakresie m.in. praw autorskich i praw własności przemysłowej realizowanych projektów.

W związku z powyższym w zakresie realizacji umów z kontrahentami, organizacji przedsiębiorstwa, regulacji wewnętrznych, zabezpieczenia projektów świadczymy usługi prawne obejmujące m.in.:

 • Przygotowania umów na wykonanie projektów stron internetowych i aplikacji;
 • Analizy i opiniowania kontraktów z zakresu budowy stron internetowych i aplikacji;
 • Przygotowania umów dla backendu i frontendu projektu, w tym umów dla backend developerów i frontend developerów (umowa o pracę, B2B, umowa zlecenie, umowa o dzieło;
 • Zabezpieczenia praw do projektu;
 • Sporządzania i analizy umów licencyjnych;
 • Zabezpieczenie praw do marki (zarejestrowanie znaku towarowego w procedurze polskiej, wspólnotowej UE i międzynarodowej, odpowiednio w Urzędzie Patentowym, EUIPO i WIPO);
 • Zabezpieczenie praw do layoutu (zarejestrowanie wzoru przemysłowego w procedurze polskiej, wspólnotowej UE i międzynarodowej, odpowiednio w Urzędzie Patentowym, EUIPO i WIPO);
 • Tworzenie regulaminów i procedur w zakresie zabezpieczenia własności intelektualnej, tajemnicy przedsiębiorstwa, przeciwdziałania czynom nieuczciwej konkurencji.

Zaufali nam

Zobacz wszystkie

Pytania i odpowiedzi

Agencje marketingowe w wielu przypadkach posiadają faktury za wykonane usługi, które nie zostały uregulowane. Aby windykacja takich należności była skuteczna, warto podjąć pierwsze czynności szybko, nawet w ciągu kilkunastu dni od dnia wymagalności roszczenia.

Zakres wsparcia naszej kancelarii w zakresie obsługi prawnej agencji marketingowych jest bardzo szeroki. Zawiera m.in. typowe czynności, takie jak windykacja, obsługa umów czy bieżące wsparcie prawne, ale także kwestie praw autorskich, podatków czy najnowszych wytycznych w zakresie RODO.

Honorarium naszej kancelarii zależy przede wszystkim od zakresu niezbędnego wsparcia. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, zatem jeżeli mają Państwo pytania lub chcieliby dokładniej poznać wynagrodzenie dla obsługi konkretnej agencji, zachęcamy do kontaktu.

Nasze Aktualności prawne