TECHNOLOGIA FINANSOWA (FINtech)
PROFESJONALNA OBSŁUGA BRANŻY FINANSOWEJ I NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII PŁATNICZYCH
Prawnicy Kancelarii zapewniają profesjonalną i kompleksową obsługę przedsiębiorców z sektora finansowego, w szczególności technologii finansowych, klientów indywidualnych oraz innych podmiotów, których funkcjonowanie opiera się na świadczeniu usług związanych z inwestowaniem bądź pozyskiwaniem środków pieniężnych.
Oferujemy przygotowanie pełnej dokumentacji dla poszczególnych usług lub realizowanych projektów uwzględniając indywidualne potrzeby i założenia klienta.
Wspieramy instytucje finansowe, w tym instytucje świadczące usługi płatnicze, pożyczkowe, crowdfunding`owe czy kantory internetowe, zapewniając kompleksową obsługę tego specyficznego sektora biznesu.
Nasi specjaliści posiadają bogate doświadczenie w reprezentowaniu interesów Klientów przed organami nadzoru, procesach sądowych czy w trakcie procesów negocjacyjnych oferując merytoryczne wsparcie na każdym etapie postępowania.
Wierzymy, że pełne i prawidłowe przygotowanie podstaw funkcjonowania biznesu stanowi niezbędny element do stabilnego i bezpiecznego rozwoju.
Mamy doświadczenie w zakresie:
- wdrażania projektów i kompleksowej obsłudze towarzystw funduszy inwestycyjnych, m.in. w zakresie rejestracji funduszy inwestycyjnych zamkniętych;
- doradztwie w postępowaniach kontrolnych KNF w biurze maklerskim i TFI;
- czynnościach audytu wewnętrznego;
- obsłudze wdrożenia ws. wytycznych KNF dotyczących zarządzania obszarami technologii informacyjnej i bezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego;
- przygotowywaniu procedur wewnętrznych z zakresu compliance dla podmiotów z branży finansowej (np. polityk zarządzania ryzykiem);
- doradztwie prawnym dla podmiotów z branży usług płatniczych;
- doradztwie prawnym w zakresie Dyrektywy MIFID i obowiązków AML;
- wrażaniu RODO dla instytucji finansowych;
- czynności z zakresu prawa korporacyjnego dla spółek z branży finansowej.
Usługi płatnicze
Oferujemy pełną obsługę krajowych instytucji płatniczych w realizacji ich założeń i projektów, z uwzględnieniem potrzeb i odpowiedniego zabezpieczenia interesów Klienta.
Wspieramy w procesie uzyskiwania licencji wymaganych do prowadzenia działalności na terenie Unii Europejskiej jak również przygotowujemy oraz wdrażamy koncepcje prawne i stosowną dokumentację dla nowoczesnych usług płatniczych.
Nasze wsparcie obejmuje uwzględnienie konieczności zaadaptowania prowadzonej działalności do założeń Dyrektywy PSD2, w tym powiązanych modeli typu Third Party Provider oraz innych, aktualnie obowiązujących lub wdrażanych standardów (XS2A).


Consumer Finance
Jesteśmy gotowi wesprzeć naszych klientów w procesie przygotowania i wdrożenia usług związanych z kredytem konsumenckim w tym w zakresie przygotowania pełnej dokumentacji z uwzględnieniem obowiązujących praw i obowiązków regulujących proces zawierania i realizacji tej kategorii umów.
Z uwagi na zdobyte doświadczenie przygotujemy skuteczne, sprawdzone, bezpieczne oraz pro-konsumenckie rozwiązania sprzyjające stabilnemu rozwojowi Twojego biznesu.
Crowdfunding
Jeżeli Twój projekt zakłada uruchomienie lub udział w platformach:
- crowdfunding`owej;
- crowdinvestment`cie
Jesteśmy gotowi wesprzeć w przygotowaniu procesu uruchomienia oraz dalszej obsługi projektu w ramach sprawdzonych i bezpiecznych rozwiązań prawnych.
Projektując koncepcję, proces wdrożenia oraz stosowną dokumentację uwzględnimy obowiązujące przepisy prawne, założenia modelu biznesowego oraz potrzeby i wymagania odbiorców tak by prowadzona działalność była zoptymalizowana, dynamiczna i bezpieczna.

Nasze artykuły blogowe

Roszczenia wobec Skarbu Państwa z powodu ograniczenia działalności gospodarczej. Czy wyrok WSA w Opolu otworzy drogę dla zbiorowych pozwów?

Różnice pomiędzy umową o dzieło i umową zlecenia w kontekście obowiązku zgłaszania do ZUS umów o dzieło od 2021

Amazon Brand Registry, czy rejestracja znaku towarowego w UE może przynieść dodatkowe korzyści dla sprzedawców

Jaką żywność najlepiej wybierać? Nowe przepisy dotyczące produkcji i sprzedaży produktów ekologicznych

Kto powinien posiadać procedury przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML) i co musi się z nich znaleźć?

Wpływ światowej pandemii na dywersyfikację ryzyka w biznesie. Czy koronawirus zmienił strukturę polskich firm?