Terminowa spłata należności jest niezwykle istotna dla zachowania płynności finansowej w każdej firmie. Kiedy faktury od tygodni pozostają niezapłacone, brak podjęcia odpowiednich działań może mieć tragiczne skutki. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór właściwej kancelarii windykacyjnej. Bydgoszcz, podobnie jak inne polskie miasta, mogą skorzystać z kompleksowej pomocy prawnej zespołu RPMS. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie szybkiego i efektywnego odzyskiwania długów.

Mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw. Działamy zgodnie z oczekiwaniami klienta, biorąc pod uwagę jego indywidualną sytuację. Wiemy, że w wielu przypadkach celem jest nie tylko skuteczna windykacja, ale również zachowanie dobrych stosunków biznesowych z zalegającym ze spłatą kontrahentem. Nasza pomoc opiera się więc na kilku sprawdzonych etapach postępowania.

JAK TO DZIAŁA?

Dokonujesz darmowej wyceny, przekazujesz informacje i pełnomocnictwa a Prawnicy Kancelarii przystępują do I Etapu - windykacji przed sądowej.

Dłużnik otrzymuje od Kancelarii Prawniczej ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty z zakreślonym terminem.

Jeżeli płatność nie nastąpi otrzymujesz kompretną informację na temat dalszych możliwych kroków do podjęcia w celu wyegzekwowania należności, ewentualnych kosztów i zagrożeń.

Kancelaria prowadzi dalej proces windykcji w Twoim imieniu w ramach ETAPU II - twardej windykacji - aż do ostatecznego zakończenia sprawy.

  Sprawdź koszt sprawy windykacyjnej
  Wybierz formę przekazania informacji
  Wypełnij formularz
  lub
  Prześlij nam dokumenty
  Krok 1 z 3
  kwota zadłużenia
  Termin zapłaty
  dalej
  Krok 2 z 3
  nazwa dłużnika lub nip
  Czy dłużnik kwestionował wykonanie usługi / dostarczenie towaru
  Tak
  Nie
  dalej
  Poprzedni krok
  Krok 3 z 3
  Wpisz swój adres e-mail*
  Wpisz swój numer kontaktowy
  Jeśli chcesz, dodaj swoją wiadomość
  Dane podane w formularzu będą przetwarzane przez Kancelarię Prawną RPMS z siedzibą w Poznaniu, w celu realizacji zgłoszenia oraz według zasad zawartych w Polityce Prywatności.
  Poprzedni krok
  Dołącz plik: faktury, listy nierozliczonych płatności, zdjęcie
  ⓘ Dopuszczalne rozszerzenia plików: PDF, JPG, PNG
  dalej

  Dziękujemy za zgłoszenie

  W ciągu 48 godzin skontaktujemy się na wskazany adres e-mail lub telefonicznie.

  Wybierając usługi RPMS sprawnie odzyskasz pieniądze

  WINDYKACJA DŁUGÓW BYDGOSZCZ

  28 specjalistów

  92% wygranych spraw

  15 lat na rynku

  6 biur w Polsce

  Kancelaria windykacyjna

  Nasza oferta jest skierowana przede wszystkim do osób prowadzących działalność gospodarczą, a także tych, u których dotychczasowe próby nie przyniosły rezultatów. Najpierw działamy polubownie, wysyłając dłużnikowi ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty. Pismo dostarczamy również za granicę, na całym terenie UE. Jest to pierwszy krok w niemal każdej sprawie, z którą zwracają się do nas klienci.

  Co ciekawe, według naszych statystyk aż 73% postępowań kończy się właśnie na tym etapie. Kontrahenci spłacają dług, a proces windykacyjny zostaje zamknięty. Oczywiście zdarzają się również przypadki, w których trzeba podjąć kolejne kroki. W związku z tym, reprezentujemy klienta również przy twardej windykacji należności. W skład wchodzi tutaj zarówno postępowanie sądowe, sprawy sporne, jak i egzekucja (komornik)

  Windykacja należności Bydgoszcz

  Realizujemy usługę windykacji długów w Bydgoszczy, a także reprezentujemy klientów w postępowaniach przy sprawach spornych. Do każdego przypadku podchodzimy w sposób indywidualny. Podejmujemy działania faktyczne i prawne, zawsze biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania klienta. Przekazanie sprawy kancelarii sprawia, że masz pewność, iż wszystkie podejmowane działania są w pełni legalne i wykorzystują wszelkie dostępne narzędzia prawne.

  Świadczymy usługi doradcze również dla tych osób, które są zainteresowane wprowadzeniem w swojej firmie procesów gwarantujących terminowy spływ kolejnych należności. Jeżeli więc interesuje Cię efektywna i szybka windykacja w Bydgoszczy, zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego dostępnego na stronie. Pierwszy krok, czyli analiza sprawy, jest bezpłatny.

  Pytania i odpowiedzi

  W kontekście właściwości miejscowej sądów Bydgoszcz leży na terenie apelacji gdańskiej, w okręgu bydgoskim. Oznacza to, że na terenie Bydgoszczy funkcjonuje zarówno sąd rejonowy, jak i okręgowy. Windykację sądową w Bydgoszczy można prowadzić w sądzie rejonowym, a w przypadku większych spraw w sądzie okręgowym. Warto nadmienić, że zależy to od właściwości miejscowej ustalonej w umowie lub wg. zasad ogólnych.

  Na windykację w Bydgoszczy składa się kilka czynników, które w zasadzie są takie same jak w każdym innym sądzie. Jest to przede wszystkim opłata od pozwu i koszty sądowe z tym związane. Jeżeli windykacja ma być skuteczna, to warto rozważyć ustanowienie pełnomocnika (radcy prawnego czy adwokata), którego honorarium ustalane jest indywidualnie.

  To zależy przede wszystkim od tego, do którego sądu będą Państwo kierowali pozew, czy dłużnik wyraża wolę polubownego rozwiązania sporu oraz, czy dokumentacja konieczna do złożenia pozwu jest kompletna. W przypadku windykacji polubownej można stwierdzić, że zazwyczaj jest to kwestia kilku tygodni do osiągnięcia porozumienia z dłużnikiem (lub stwierdzenia, że dalsza windykacja polubowna jest bezcelowa i wszczęcia procesu sądowego). W przypadku windykacji sądowej może ona trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat.

  Nasze Aktualności prawne

  Zaufali nam