Kancelaria Staniszewski & Wspólnicy zapewnia efektywną windykację należności w Koszalinie. Nasi klienci doceniają nas za skuteczne i kompleksowe działania. Sprawy prowadzimy w sposób zorganizowany, zaczynając zawsze od czynności przedsądowych (polubownych). Najpierw dostarczamy dłużnikowi wezwanie do zapłaty z potwierdzeniem odbioru. Takie pismo wysyłamy również do innych krajów Unii Europejskiej.

Niektórzy kontrahenci nadal zwlekają ze spłatą długu, choć jest to zdecydowana mniejszość. Większość spraw kończy się właśnie na działaniach polubownych (w 73% przypadków). W przeciwnym razie nasza kancelaria windykacyjna podejmuje dalsze kroki, zmierzające do ostatecznego odzyskania zapłaty. W grę wchodzi złożenie pozwu sądowego oraz reprezentacja klienta w przebiegu postępowania, również w sprawach spornych. Tego typu działania są skierowane głównie do klientów korporacyjnych i prowadzących działalność gospodarczą.

JAK TO DZIAŁA?

Dokonujesz darmowej wyceny, przekazujesz informacje i pełnomocnictwa a Prawnicy Kancelarii przystępują do I Etapu - windykacji przed sądowej.

Dłużnik otrzymuje od Kancelarii Prawniczej ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty z zakreślonym terminem.

Jeżeli płatność nie nastąpi otrzymujesz kompretną informację na temat dalszych możliwych kroków do podjęcia w celu wyegzekwowania należności, ewentualnych kosztów i zagrożeń.

Kancelaria prowadzi dalej proces windykcji w Twoim imieniu w ramach ETAPU II - twardej windykacji - aż do ostatecznego zakończenia sprawy.

  Sprawdź koszt sprawy windykacyjnej
  Wybierz formę przekazania informacji
  Wypełnij formularz
  lub
  Prześlij nam dokumenty
  Krok 1 z 3
  kwota zadłużenia
  Termin zapłaty
  dalej
  Krok 2 z 3
  nazwa dłużnika lub nip
  Czy dłużnik kwestionował wykonanie usługi / dostarczenie towaru
  Tak
  Nie
  dalej
  Poprzedni krok
  Krok 3 z 3
  Wpisz swój adres e-mail*
  Wpisz swój numer kontaktowy
  Jeśli chcesz, dodaj swoją wiadomość
  Dane podane w formularzu będą przetwarzane przez Kancelarię Prawną RPMS z siedzibą w Poznaniu, w celu realizacji zgłoszenia oraz według zasad zawartych w Polityce Prywatności.
  Poprzedni krok
  Dołącz plik: faktury, listy nierozliczonych płatności, zdjęcie
  ⓘ Dopuszczalne rozszerzenia plików: PDF, JPG, PNG
  dalej

  Dziękujemy za zgłoszenie

  W ciągu 48 godzin skontaktujemy się na wskazany adres e-mail lub telefonicznie.

  Wybierając usługi RPMS sprawnie odzyskasz pieniądze

  WINDYKACJA DŁUGÓW KOSZALIN

  28 specjalistów

  15 lat na rynku

  92% wygranych spraw

  6 biur w Polsce

  Kancelaria windykacyjna

  Zgodnie z naszymi statystykami, w większości sytuacji wezwanie do zapłaty przynosi oczekiwany efekt. Jednak dotyczy to głównie tych dokumentów, które są przesyłane przez kancelarię windykacyjną. Przyczyna jest prosta – obsługa prawna świadczy o zdecydowanych działaniach. Wielu dłużników woli uniknąć postępowania sądowego i egzekucji komorniczej. Wezwanie sporządzone przez kancelarię daje im jasny sygnał, że takie działania mogą zostać podjęte.

  Mimo wszystko doskonale wiemy, że nie wszystkie sytuacje da się rozwiązać. Dlatego przed przyjęciem sprawy prosimy klientów o wypełnienie formularza na naszej stronie. W ten sposób jesteśmy stanie szybko określić, czy istnieją realne szanse na uregulowanie długu. Wstępny audyt jest zawsze darmowy – z RPMS od razu wiesz, czy warto podjąć działania windykacyjne!

  Windykacja należności Koszalin

  Zapraszamy do skorzystania z windykacji należności w Koszalinie prowadzonej przez zespół RPMS. Przeprowadzimy Cię przez cały proces odzyskiwania długów od A do Z. Zaproponujemy najlepsze możliwe rozwiązania i metody. Funkcjonujemy w branży od lat, znamy sprawdzone sposoby, które dają szybkie i zadowalające rezultaty.

  Zajmujemy się miękką oraz twardą windykacją długów. Kompleksowość naszych usług prowadzi do efektywnego odzyskiwania wierzytelności klientów biznesowych. Potwierdzają to liczne rekomendacje dla naszej kancelarii oraz ogromna liczba wygranych spraw. Zapoznaj się ze statystykami, poczytaj opinie klientów i dowiedz się więcej o naszej ofercie. Gwarantujemy, że współpraca z RPMS jest najlepszą ścieżką do skutecznej windykacji. Wyślij formularz i dokonaj wyceny usługi – to nic nie kosztuje!

  Pytania i odpowiedzi

  Koszty windykacji co do zasady zawsze zależą przede wszystkim od wartości przedmiotu sporu. Im wyższa kwota długu, tym koszty windykacji są wyższe. Wysokość opłaty sądowej wynika z ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych, natomiast koszty honorarium pełnomocnika ustalane są indywidualnie.

  Czas trwania windykacji zależy od wielu zmiennych, przede wszystkim od aktualnego obłożenia sądu, stopnia skomplikowania sprawy, ale także również od poprawności złożonego pozwu. O ile wierzyciel nie ma wpływu na aktualne obłożenie sądu, o tyle może powierzyć windykację kancelarii prawnej, co zmniejszy ryzyko wystąpienia braków formalnych.

  Co do zasady windykować należności można już pierwszego dnia po upływie terminu zapłaty. Niemniej jednak niezasadne jest już następnego dnia po upływie terminu płatności wnosić sprawę do sądu- warto najpierw podjąć próbę polubownego rozwiązania sporu (np. poprzez wystosowanie przedsądowego wezwania do zapłaty).

  Kwestia właściwości miejscowej sądu każdorazowo powinna być analizowania w oparciu o konkretny stan faktyczny. Ważne jest, żeby pozew został wniesiony do sądu właściwego (rejonowego lub okręgowego), ponieważ błędne skierowanie sądu może znacznie wydłużyć proces windykacji. W tym zakresie w ocenie, do którego sądu wnieść pozew może Państwu pomóc kancelaria prawna.

  Nasze Aktualności prawne

  Zaufali nam