Media o Nas

rejest-krs-w-wersji-elektronicznej

Rejestr KRS w wersji elektronicznej od 1 lipca 2021. Co to oznacza dla przedsiębiorców?

1 lipca 2021 roku nastąpi zapowiadana elektronizacja rejestru KRS, która wprowadzi możliwość wnioskowania jedynie drogą elektroniczną, online. Co oznacza to w praktyce dla przedsiębiorców? Radca Prawny Marcin Staniszewski zebrał pytania dotyczące elektronizacji KRS i na ich podstawie przygotował artykuł dla czytelników portalu egospodarka.pl. Zapraszamy do lektury!

jak-uzyskac-certyfikat-ce-zabawki

Jak uzyskać certyfikat CE dla zabawki?

Certyfikat CE dla zabawek sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej oznacza, że dany produkt posiada zgodność z unijnymi przepisami oraz spełnia wymogi dotyczące bezpieczeństwa i jakości wykonania. Jak uzyskać takie oznaczenie? Radca Prawny Marcin Staniszewski przygotował artykuł dla czytelników portalu egospodarka.pl, w którym opisuje proces certyfikacji oraz wymogi formalne, które spełniać musi zabawka.

prawo-na-przelonie-2020-2021-cz-1

Prawo na przełomie 2020/2021 (cz. 1)

Co wydarzyło się w prawie regulującym działania marketingowe i reklamowe w 2020 roku? Radca Prawny Marcin Staniszewski przygotował, wraz z innymi specjalistami zajmującymi się świadczeniem usług z zakresu opieki prawnej, autorskie podsumowanie roku dla czytelników Nowego Marketingu. Według Marcina rok 2020 to w dużym skrócie wysoce zintensyfikowana migracja biznesu do Internetu, a po szczegóły zapraszamy do lektury tytułowego artykułu.