Kancelaria RPMS specjalizuje się w szybkim, efektywnym odzyskiwaniu zaległych należności. Nasze usługi opierają się na dwóch sposobach postępowania: przedsądowym, czyli polubownym, oraz sądowym i komorniczym (windykacja twarda). Windykacja w Katowicach realizowana przez zespół RPMS rozpoczyna się od próby wyegzekwowania płatności przy zachowaniu dobrej relacji z kontrahentem.

Po dokładnej analizie sytuacji naszego klienta dostarczamy dłużnikowi wezwanie do zapłaty (w Polsce i za granicą). W większości przypadków zamykamy sprawę na tym etapie, a nasz zleceniodawca szybko odzyskuje należną kwotę. Zdarza się jednak, że konieczne jest podjęcie dalszych działań, czyli złożenie pozwu i reprezentowanie klienta w postępowaniu sądowym i komorniczym. W związku z tym gwarantujemy pełną obsługę prawną – zarówno w windykacji miękkiej, jak i we wszelkich sprawach spornych.

JAK TO DZIAŁA?

Dokonujesz darmowej wyceny, przekazujesz informacje i pełnomocnictwa a Prawnicy Kancelarii przystępują do I Etapu - windykacji przed sądowej.

Dłużnik otrzymuje od Kancelarii Prawniczej ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty z zakreślonym terminem.

Jeżeli płatność nie nastąpi otrzymujesz kompretną informację na temat dalszych możliwych kroków do podjęcia w celu wyegzekwowania należności, ewentualnych kosztów i zagrożeń.

Kancelaria prowadzi dalej proces windykcji w Twoim imieniu w ramach ETAPU II - twardej windykacji - aż do ostatecznego zakończenia sprawy.

  Sprawdź koszt sprawy windykacyjnej
  Wybierz formę przekazania informacji
  Wypełnij formularz
  lub
  Prześlij nam dokumenty
  Krok 1 z 3
  kwota zadłużenia
  Termin zapłaty
  dalej
  Krok 2 z 3
  nazwa dłużnika lub nip
  Czy dłużnik kwestionował wykonanie usługi / dostarczenie towaru
  Tak
  Nie
  dalej
  Poprzedni krok
  Krok 3 z 3
  Wpisz swój adres e-mail*
  Wpisz swój numer kontaktowy
  Jeśli chcesz, dodaj swoją wiadomość
  Dane podane w formularzu będą przetwarzane przez Kancelarię Prawną RPMS z siedzibą w Poznaniu, w celu realizacji zgłoszenia oraz według zasad zawartych w Polityce Prywatności.
  Poprzedni krok
  Dołącz plik: faktury, listy nierozliczonych płatności, zdjęcie
  ⓘ Dopuszczalne rozszerzenia plików: PDF, JPG, PNG
  dalej

  Dziękujemy za zgłoszenie

  W ciągu 48 godzin skontaktujemy się na wskazany adres e-mail lub telefonicznie.

  Wybierając usługi RPMS sprawnie odzyskasz pieniądze

  WINDYKACJA DŁUGÓW KATOWICE

  28 specjalistów

  15 lat na rynku

  92% wygranych spraw

  6 biur w Polsce

  Kancelaria windykacyjna

  Windykacja długów w Katowicach przez kancelarię RPMS to połączenie skuteczności, oszczędności i indywidualnego podejścia. Nasz zespół zasilają wyłącznie doświadczeni specjaliści doskonale zorientowani w dziedzinie prawa, analityki i finansów. Większość podjętych spraw jesteśmy w stanie zakończyć na poziomie windykacji przedsądowej.

  W przypadku RPMS wskaźnik skuteczności na tym etapie wynosi aż 73%. Postępowanie polubowne jest bardzo ważne, ponieważ pozwala zachować dobre relacje z dłużnikiem, co ma znaczenie dla większości klientów. Właśnie dlatego pierwszym, zalecanym przez nas krokiem jest przekazanie wezwania do zapłaty. Dopiero w sytuacji, w której nie dojdzie do terminowej regulacji zadłużenia, przechodzimy do kolejnych, ostatecznych działań – postępowań sądowych i komorniczych.

   

  Windykacja należności Katowice

  Jeżeli zależy Ci na oszczędności czasu i pieniędzy, chcesz działać według sprawdzonych metod postępowania i potrzebujesz pomocy profesjonalistów – zapraszamy do kontaktu. Wypełnij formularz dostępny na stronie, przekaż nam niezbędne do audytu dane i dokumenty.

  Windykacja należności w Katowicach z kancelarią RPMS pozwoli Ci osiągnąć zadowalające efekty bez konieczności angażowania dodatkowych zasobów. Wszelkie koszty, potencjalne zagrożenia i możliwości poznasz już na samym początku współpracy. Gwarantujemy darmową analizę Twojej sprawy, wysoki wskaźnik skuteczności na etapie polubownym, oraz możliwość skorzystania z fachowej pomocy wykwalifikowanych prawników. Po udzieleniu pełnomocnictwa RPMS, od odzyskania należności dzieli Cię tylko jeden krok. Wypełnij formularz i dowiedz się, co możemy dla Ciebie zrobić!

   

  Pytania i odpowiedzi

  Skuteczna windykacja w każdym mieście Polski powinna być przede wszystkim szybka. Nie wskazane jest w tym zakresie zbytnio zwlekać z podjęciem pierwszych czynności, bowiem praktyka jasno pokazuje, że im wcześniej wszczęta jest windykacja, tym większe szanse na wyegzekwowanie długu w całości.

  W każdej sprawie przed złożeniem pozwu o zapłatę należy dokładnie sprawdzić właściwość miejscową w niniejszej sprawie. Jeżeli sądem miejscowo właściwym jest sąd w Katowicach, to sprawa powinna być złożona do sądu Rejonowego (Katowice-Wschód lub Katowice-Zachód) lub do sądu okręgowego (który również w Katowicach ma swoją siedzibę).

  Czas trwania windykacji należności w Katowicach zależy od wielu zmiennych, przede wszystkim od obłożenia konkretnego sądu, stopnia skomplikowania sprawy oraz przede wszystkim od tego, czy pozew został wypełniony formalnie. Braki formalne pozwu mogą znacznie opóźnić proces windykacji. Aby ich uniknąć, można powierzyć sprawę wyspecjalizowanej kancelarii prawnej.

  Koszty windykacji należności w Katowicach co do zasady nie różnią się od kosztów windykacji w innych miastach kraju. Koszty dochodzenia roszczeń pieniężnych są określone bowiem w ustawie o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. W tej ustawie nie określono jednak honorarium pełnomocnika, które jest co do zasady ustalane indywidualnie.

  Nasze Aktualności prawne

  Zaufali nam