Kancelaria prawna RPMS oferuje kompleksowe usługi prawne w zakresie wszystkich dziedzin prawa. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców m.in. z zakresu procesów windykacyjnych, windykacji należności, prawa pracy, czy prawa cywilnego.

Naszą specjalnością są podmioty gospodarcze funkcjonujące w dziedzinie IT, a także te związane ściśle z rynkiem nowych technologii, rozwiązań informatycznych, przetwarzaniem danych (również osobowych), czy branżą e-commerce. Jako kancelaria prawna gwarantujemy także pełne doradztwo i merytoryczne wsparcie dla start-upów. Pomagamy im w optymalizacji i wszczęciu procesów związanych z funkcjonowaniem na rynku. Porady prawne i aktualną pomoc prawną, a także bieżące doradztwo podatkowe, dobieramy do ich aktualnych potrzeb i możliwości.

  Dane podane w formularzu będą przetwarzane przez Kancelarię Prawną RPMS z siedzibą w Poznaniu wyłącznie w celu realizacji zgłoszenia oraz według zasad zawartych w Polityce prywatności

  Zaufali nam

  Usługi kancelarii prawnej RPMS

  Indywidualny radca prawny

  Standardowa kancelaria radcy prawnego nie spełnia Twoich oczekiwań? Zamiast tego potrzebujesz wykwalifikowanego przedstawiciela i doradcy, który zapewnia kompleksowe wsparcie podmiotów gospodarczych? Jeśli tak, radcowie prawni RPMS będą odpowiedzią na Twoje potrzeby. W ramach świadczonych usług pomocy prawnej:

  Sporządzamy, realizujemy i zabezpieczamy opiniowanie umów z kontrahentami,

  Pomagamy w negocjacjach, uczestniczymy w spotkaniach i konferencjach, reprezentujemy klientów i prowadzimy szkolenia dla pracowników oraz kadr zarządzających;

  Oferujemy doradztwo prawne dla osób fizycznych i podmiotów gospodarczych dostosowane do bieżących potrzeb klienta,

  Sporządzamy dokumenty, które regulują funkcjonowanie konkretnego podmiotu: regulaminów, polityk bezpieczeństwa, ogólnych warunków sprzedaży, a także udzielamy porad na temat tego, które rozwiązanie będzie optymalne dla danej firmy,

  Realizujemy kompleksową pomoc prawną i obsługę formalnych aspektów prowadzenia działalności, głównie poprzez wsparcie merytoryczne jej organów – Zgromadzenia Wspólników, Zarządu i Rady Nadzorczej, a także reprezentujemy klienta przed Krajowym Rejestrem Sądowym.


  Co więcej, świadczymy usługi z zakresu prawa pracy - pomagamy w kwestiach związanych z zawieraniem i rozwiązywaniem umów o pracę z pracownikami, sporządzamy regulaminy. Obecność doświadczonych prawników w zespole RPMS sprawia, że możemy aktywnie wspierać i reprezentować klientów przed sądem pracy i Państwową Inspekcją Pracy. Bierzemy także udział w kontrolach ze strony organów nadzoru (w tym w kontrolach skarbowych) i przygotowujemy wymaganą dokumentację.

  Korzystając z obsługi naszych radców prawnych w Krakowie skorzystasz też z pomocy w zakresie prawa administracyjnego, w uzyskaniu decyzji administracyjnych, koncesji i zezwoleń, oraz w sporządzaniu pozwów dla osób prawnych i osób prywatnych (fizycznych). Zajmujemy się również prawem pracy, ale prawo rodzinne też nie ma dla nas tajemnic, podobnie jak prawo cywilne. Jesteśmy również w pełni otwarci na współpracę międzynarodową, nasi prawnicy posługują się językiem angielskim, a w naszym zespole mamy również specjalistów mówiących po włosku, hiszpańsku, francusku czy niemiecku.

  Pełne zaangażowanie w
  windykację należności

  To nie wszystko – zapewniamy również obsługę prawną w innych dziedzinach prawa. Doświadczenie w windykacji należności pozwoliło nam utworzyć wyjątkowo skuteczny dział wsparcia procesów windykacyjnych. W ramach takich usług klient może skorzystać z weryfikacji, monitorowania i optymalizacji stosowanych przez siebie procedur związanych z windykacją należności. Prowadzi to do poprawy i zwiększenia efektywności pozyskiwania należności od kontrahentów.

  W kompleksowej obsłudze windykacji chodzi jednak o coś więcej, niż tylko o udzielanie profesjonalnych porad prawnych. Dlatego nasz dział wspiera klienta również w zakresie windykacji przedsądowej – miękkiej oraz sądowej – twardej. Działania miękkie opierają się głównie na negocjacjach z dłużnikiem (zarówno w zakresie osób fizycznych, jak i osób prawnych). Jeśli nie uda się odzyskać należności w sposób polubowny, adwokat lub radca prawny RPMS przechodzi do windykacji twardej, zapewniając pełną obsługę w postępowaniu sądowym i egzekucyjnym.

  Mocne strony, które wyróżniają naszą kancelarię na tym rynku usług, to duże doświadczenie i pełne zaangażowanie w pozytywne zakończenie każdej powierzonej sprawy. Oprócz tego oferujemy obsługę dostosowaną do potrzeb, cechujemy się elastycznością i proponujemy dogodne warunki współpracy klientom indywidualnym.

  Nasza kancelaria posiada też kilkuletnie doświadczenie w zakresie świadczenia usług rejestracji firm, zwłaszcza w spółkach kapitałowych i osobowych prawa handlowego, tworzeniu ich oddziałów, funkcji i stowarzyszeń. W tym celu posiadamy dedykowany dział radców prawnych, który przygotowuje umowy, akty założycielskie, reprezentuje klientów w ramach czynności prawnych, które tworzą owe podmioty, a także w postępowaniach rejestrowych i realizowanych online w trybie S24.

  Usługi kancelarii prawnej RPMS obejmują również zakres wyboru odpowiedniej formy prowadzenia działalności gospodarczej. Wówczas uwzględniamy aspekty organizacyjne, prawne i podatkowe, współpracujemy ze specjalistami od prawa gospodarczego, notariuszami i doradcami. W ten sposób jesteśmy w stanie zagwarantować najlepsze, optymalne rozwiązania dla nowo utworzonych lub przejętych przedsiębiorstw. W efekcie zapewniamy profesjonalizm i doskonale zabezpieczamy twoje interesy.

  Pełna obsługa prawna i windykacja

  Kolejną specjalizacją RPMS jest prowadzenie kompleksowej obsługi prawnej przejęć, fuzji i przekształceń podmiotów gospodarczych oraz transakcji związanych z przejęciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Nasza oferta w tej dziedzinie obejmuje zwłaszcza audyt formalnoprawny funkcjonowania podmiotu. Na jego podstawie przedstawiamy klientom dostępne możliwości oraz wskazujemy optymalną ścieżkę do przejęcia kontroli nad określonym podmiotem.

  Usługi RPMS są skierowane również do tych inwestorów, którzy planują nabyć udziały i akcje innego podmiotu lub jego zorganizowanej części. W tym przypadku nasza kancelaria wykonuje liczne audyty prawne, które zmierzają do wykrycia potencjalnych nieprawidłowości oraz ewentualnych dróg rozwoju (wynikających z działalności danego podmiotu). Sporządzanie audytu odbywa się ze wsparciem ze strony różnych ekspertów - kancelarii podatkowych, biur księgowych i doradców inwestycyjnych, którzy pomagają nam w zaprezentowaniu klientom jak najpełniejszego obrazu sytuacji prawnej przejmowanego podmiotu i opcji wyboru ścieżek inwestycyjnych.

  Nasza kancelaria posiada doświadczenie w przeprowadzaniu audytów i dopasowywaniu ich do potrzeb klienta oraz specyfiki branży, w której działa. Usługa audytu prawnego obejmuje m.in.:

  • prawa własności intelektualnej,
  • kwestie korporacyjne,
  • umowy handlowe,
  • sprawy pracownicze (prawo pracy),
  • kwestie administracyjnoprawne,
  • udział w sporach sądowych,
  • sprawy karne gospodarcze (prawo gospodarcze),
  • spory korporacyjne.

  RPMS to pewność, że Twoja spółka będzie obsłużona zgodnie z aktualnymi regulacjami prawnymi, w sposób bezpieczny i kompleksowy - niezależnie od branży, w której działasz.  Specjaliści zajmujący się
  prawem cywilnym


  Świadczymy usługi z zakresu pełnej, bieżącej pomocy prawnej w sprawach cywilnych i administracyjnych. Obejmuje to prowadzenie postępowania administracyjnego przed organami administracji publicznej oraz postępowania sądowego w formie pełnomocnika strony.

  Bierzemy udział w różnego rodzaju postępowaniach przed sądami powszechnymi wszelkich instancji; przed organami administracji publicznej; przed sądami administracyjnymi; przed Sądem Najwyższym i Naczelnym Sądem Administracyjnym; przed sądami arbitrażowymi; w postępowaniu mediacyjnym.

  Świadczona w ten sposób usługa zastępstwa procesowego polega na wyznaczeniu pełnomocnika, który uczestniczy w postępowaniach sądowych klienta. Jednocześnie zajmuje się on sporządzaniem pism procesowych, prowadzeniem rozmów i negocjacji, a przy tym aktywnie zmierza do szybkiego (i jeśli to możliwe – polubownego) zakończenia sprawy. Wszystko to daje klientowi poczucie komfortu kontaktowania się z jedną, wyznaczoną osobą, która jest jednocześnie doświadczonym profesjonalistą ukierunkowanym na korzystne rozwiązanie sporu.

  Profesjonalna ochrona
  danych osobowych


  Kolejnym zagadnieniem, którego się podejmujemy, jest obsługa pod kątem zapewnienia przestrzegania procedur związanych z ochroną danych wynikających z przetwarzania ich w systemach informatycznych. Zajmujemy się w szczególności ochroną danych osobowych, które uwzględnia rozporządzenie RODO.

  W ramach tego świadczenia, RPMS zapewnia klientom merytoryczne wsparcie, które skutkuje poznaniem, zrozumieniem i wdrożeniem procedur pozwalających na pełną ochronę przetwarzanych danych. Główne usługi w tym zakresie to:

   • przeprowadzanie audytów w kontekście weryfikacji przestrzegania obowiązujących procedur i norm, również uwzględniając zmiany  wynikające z wejścia w życie w dniu 25.05.2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE „RODO”;
   • sporządzenie i pomoc we wdrożeniu procedury wraz z dokumentacją obejmującą m.in. Politykę bezpieczeństwa, Instrukcję zarządzania systemem informatycznym, umowy na powierzenie przetwarzania danych osobowych, wzory upoważnień, regulaminów czy wytycznych umożliwiających zachowanie obowiązujących procedur związanych z przetwarzaniem danych osobowych w wyniku działalności danego podmiotu;
   • przygotowanie pism w wersji tradycyjnej i elektronicznej w ramach kompleksowej pomocy w kwestiach związanych z RODO i prowadzenie postępowań na terenie całego kraju w ramach współpracy partnerów biznesowych.

  Nasze Aktualności prawne

  Sprawdź naszą ofertę

  Chcesz wiedzieć więcej na temat usług kancelarii prawnej RPMS? Zapraszamy do zapoznania się z opiniami dotychczasowych klientów. Dbamy o to, aby nasz zespół radców prawnych i ekspertów z różnych dziedzin cechował profesjonalizm, kompleksowość, indywidualne podejście do prowadzonych spraw (nie tylko tych na sali sądowej), a także nieprzeciętna znajomość konkretnych dziedzin prawa. Nie czekaj – już teraz sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się mailowo lub telefonicznie, aby poznać szczegółowe warunki współpracy. Doradcy RPMS chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.