Dział prawny
Dominika Orlińska

Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W kancelarii RPMS zajmuje się przede wszystkim prawem finansowym, prawem nowych technologii, a także prawem spółek handlowych, wspierając Klientów w zakresie wdrażania procedur przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML) oraz rozwiązań w zakresie fintech. Współpracuje z Klientami międzynarodowymi. Uczestniczka Studium prawa brytyjskiego organizowanego przez British Law Centre we współpracy z University of Cambridge.

Obecnie uczestniczka kursu przygotowującego do egzaminów zawodowych kwalifikujących do wykonywania zawodu jako Solicitor (England & Wales), tj. angielsko-walijskiego odpowiednika polskiego radcy prawnego.

Zdobywała doświadczenie w polskich oraz niemieckich kancelariach prawnych, w tym kancelarii znajdującej się na liście The Legal 500, a także w dziale prawnym urzędu miasta, oraz dziale windykacji międzynarodowej korporacji. Odbywała również praktyki u jednego z największych przewoźników morskich w Hamburgu.

- Zobacz nasz zespół

Prywatnie miłośniczka natury i zwierząt, amatorka wegańskiej kuchni i fanka muzyki wszelakiej. W wolnym czasie podróżuje z plecakiem, uczęszcza na koncerty oraz spędza czas z rodziną i zwierzętami.

W kancelarii RPMS zajmuje się przede wszystkim prawem spółek handlowych, prawem nowych technologii, oraz prawem finansowym, wspierając Klientów w zakresie wdrażania procedur przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML) oraz rozwiązań w zakresie fintech. Współpracuje z Klientami międzynarodowymi.

Publikacje

Czy obrót tokenami podlega pod nadzór KNF?
18 marca 2023
Czy obrót tokenami podlega pod nadzór KNF?

Jakie jest stanowisko KNF względem kryptowalut? Komisja Nadzoru Finansowego od kilku lat dostrzega zagrożenia związane...

Więcej