Własność Intelektualna

2

Czym jest wtórna zdolność odróżniająca znaków towarowych?

Jak rozumieć wtórną zdolność odróżniającą, czym różni się od pierwotnej-samoistnej zdolności odróżniającej i jak wpływa na rejestrowanie oznaczeń o charakterze opisowym? To dość złożona problematyka, która kieruje się oczywistą logiką i wpływa wymiernie na zdolność rejestrowania oznaczeń, tudzież znaków towarowych. Przyjrzyjmy się tej tematyce bliżej, by zrozumieć wszelkie jej implikacje.

1

Odzyskiwanie konta na Facebooku i Instagramie

Facebook i Instagram to obecnie dwie najpopularniejsze i co do zasięgu największe platformy społecznościowe na świecie. Nieustający postęp technologii oraz powszechny do niej dostęp jest jednak niestety przyczyną coraz liczniejszych sytuacji, w których konta są kradzione bądź przejmowane przez hakerów, żądających ogromnych sum pieniędzy za odzyskanie konta. Jak reagować w takiej sytuacji?

Ip Box - dla kogo

Czym jest i jak uzyskać ulgę IP Box?

Od 1 stycznia 2019 roku ci z podatników, którzy prowadzą działalność badawczo-rozwojową mają możliwość skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów uzyskanych w związku z wytworzonymi lub ulepszonymi kwalifikowanymi prawami własności intelektualnej w wysokości 5% podatku PIT lub CIT, czyli tak zwanej ulgi IP Box. Czym jest i jak ją otrzymać?

Kopia Kopia 1

Podszywanie się w reklamach Google Ads a znak towarowy

Zazwyczaj pierwszą rzeczą, jaką robimy, chcąc znaleźć usługę czy produkt, jest „wygooglowanie” tego, czego szukamy. Google stanowi dla potencjalnych konsumentów bardzo często pierwsze źródło informacji. Co więcej, większość  z kupujących wyszukując treści w Internecie, ograniczy się do sprawdzenia kilku pierwszych wyników pojawiających się w wyszukiwarce.

Umowa licencyjna na oprogramowanie

Odstąpienie od umowy na zakup oprogramowania

Korzystanie z komputera na użytek prywatny i zawodowy wymaga zakupu odpowiedniego oprogramowania. Mowa tutaj zarówno o grach komputerowych, edytorach filmów i zdjęć, jak i o systemie operacyjnym, czy zupełnie podstawowych programach typu Microsoft Office. Przy każdym z nich konieczny jest zakup licencji – zwłaszcza gdy nabywa się je w celach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Bywa jednak, że postanowienia umowy licencyjnej nie są dla nas korzystne i wtedy chcemy z niej zrezygnować. Kiedy i jak można to zrobić?

Ochrona dóbr osobistych w sieci

Notice and take down, czyli ochrona dóbr osobistych w sieci

W dobie internetu, gdzie większość użytkowników pozostaje anonimowa, głównym wyzwaniem jest ochrona dóbr osobistych i wizerunku, zwłaszcza wobec ogromnej popularności mediów społecznościowym i portali. W przypadku firm negatywne komentarze często zamieszcza konkurencja lub niezadowoleni klienci. Dlatego prowadząc biznes w sieci, warto znać zasady działania procedury Notice and takedown.