Prawo w IT

Domain squattnig (Cybersquatting)

Cybersquatting (domain squatting) – czym jest tzw piractwo domenowe oraz jak jemu zapobiegać ?

Cybersquatting (inaczej nazywany domain name grabbing) jest jedną z najczęściej spotykanych technik piractwa domen. Polega na rejestrowaniu adresów internetowych, których nazwa brzmi identycznie jak zarejestrowane znaki towarowe, a także nazwy firm oraz pseudonimów osób fizycznych, które nie zostały zarejestrowane jako znaki towarowe słowne. Na czym polega oraz jak jemu przeciwdziałać – o tym w dzisiejszym artykule mec Sobczak

Zastrzeżenie firmy (nazwy)

Zastrzeżenie nazwy firmy – kto może to zrobić?

Zastrzeżenie nazwy firmy to ważny krok i inwestycja w przyszłość swojej marki. Podstawową korzyścią wynikającą z ochrony znaku towarowego, jest efektywne likwidowanie wszelkich przejawów nieuczciwej konkurencji. W dobie Internetu nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której ktoś bezprawnie używa naszej nazwy, np. w reklamach czy na profilach społecznościowych. Dlatego coraz więcej właścicieli firm decyduje się na jej zastrzeżenie.

Usługi marketingowe - rozwiązanie umowy

Rozwiązanie umowy o świadczenie usług marketingowych

Wiele firm świadczących usługi marketingowe spotkało się w ostatnim czasie z wypowiedzeniami ze strony klientów zawartych umów powołujących okoliczność wystąpienia epidemii. Czy takie działanie jest już uzasadnione z uwagi na sam fakt wystąpienia epidemii, czy jest to już próba przerzucenia swojego ryzyka gospodarczego na drugą stronę? O tym w dzisiejszym artykule.