eCommerce

Domain squattnig (Cybersquatting)

Cybersquatting (domain squatting) – czym jest tzw piractwo domenowe oraz jak jemu zapobiegać ?

Cybersquatting (inaczej nazywany domain name grabbing) jest jedną z najczęściej spotykanych technik piractwa domen. Polega na rejestrowaniu adresów internetowych, których nazwa brzmi identycznie jak zarejestrowane znaki towarowe, a także nazwy firm oraz pseudonimów osób fizycznych, które nie zostały zarejestrowane jako znaki towarowe słowne. Na czym polega oraz jak jemu przeciwdziałać – o tym w dzisiejszym artykule mec Sobczak

made in poland(1)

Made in Poland … ? Czy informacja na metce jest zawsze zgodna z rzeczywistością?

Metka z napisem „made in Poland” nie stanowi dziś dla nas żadnej gwarancji tego, że ubranie zostało faktycznie wykonane w naszym kraju. Na czym polega procedura podmiany informacji, jakie są konsekwencje prawne oraz jakie prawa ma konsument – o tym dowiecie się z dzisiejszego wpisu mec. Sobczak i mec Pruchniewicz.

Zastrzeżenie firmy (nazwy)

Zastrzeżenie nazwy firmy – kto może to zrobić?

Zastrzeżenie nazwy firmy to ważny krok i inwestycja w przyszłość swojej marki. Podstawową korzyścią wynikającą z ochrony znaku towarowego, jest efektywne likwidowanie wszelkich przejawów nieuczciwej konkurencji. W dobie Internetu nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której ktoś bezprawnie używa naszej nazwy, np. w reklamach czy na profilach społecznościowych. Dlatego coraz więcej właścicieli firm decyduje się na jej zastrzeżenie.

r znak towarowy

Kto i dlaczego nie może umieścić symbolu “R” przy nazwie firmy?

“R” to powszechnie rozpoznawalne oznaczenie, który widnieje przy nazwach zarówno popularnych, dużych marek jak i tych mniejszych – często lokalnych, które chcą chronić swoją działalność. Część z przedsiębiorców wybiera drogę na skróty dodając “R” bez stosownych podstaw. W dzisiejszym wpisie o konsekwencjach, jakie grożą za bezprawne używanie “R-ki” przy nazwie.