Szukasz dobrego adwokata w Bydgoszczy? Kancelaria RPMS to eksperci od obsługi firm i osób prywatnych. Naszymi klientami są przede wszystkim podmioty gospodarcze z różnych sektorów gospodarki. Przedsiębiorcy korzystają z naszej pomocy w sprawach związanych z każdą dziedziną prawa. Zajmujemy się m.in. procesami windykacyjnymi, sprawami cywilnymi, sprawami z zakresu prawa gospodarczego, podatków, windykacją należności i pomocą w prowadzeniu spraw sądowych.

Nie bez przyczyny wśród naszych klientów dominują podmioty z branży IT. Obsługa firm związanych z wdrażaniem innowacyjnych technologii, rozwiązaniami informatycznymi, e-commerce, czy przetwarzaniem danych to nasza specjalność.
Oprócz tego działamy na korzyść startupów. Przedsiębiorcy na początku swojej biznesowej drogi korzystają z szerokiego doświadczenia radców prawnych i ekspertów RPMS. Wspieramy ich w rozpoczęciu i optymalizowaniu procesów związanych z funkcjonowaniem działalności. Wiemy, że najlepszym podejściem jest podejście indywidualne – dlatego służymy poradą prawną, szeroko pojętą pomocą prawną i bieżącym doradztwem (m.in. w kwestii podatków), zawsze dostosowując rozwiązania do potrzeb konkretnego podmiotu.

  Dane podane w formularzu będą przetwarzane przez Kancelarię Prawną RPMS z siedzibą w Poznaniu wyłącznie w celu realizacji zgłoszenia oraz według zasad zawartych w Polityce prywatności

  Zaufali nam

  Skorzystaj z kompleksowej obsługi prawnej

  Nasze usługi są wyjątkowo kompleksowe i zróżnicowane. Działamy jako kancelaria prawna w Bydgoszczy, ale nie tylko. Z oferty RPMS korzystają osoby z całej Polski. Kierujemy ją zarówno do podmiotów gospodarczych, jak i osób prywatnych, które np. potrzebują pomocy w sporządzeniu pozwu. Zapraszamy do kontaktu – nasza kancelaria podejmuje się nawet najbardziej złożonych spraw. Zajmujemy się m.in.:

  Czyli reprezentacją klienta przed Państwową Inspekcją Pracy, sądem pracy, przy okazji kontroli skarbowych itd. Nasi radcy prawni przygotowują jednocześnie całą niezbędną dokumentację.

  Jeśli chcesz, aby negocjacje z kontrahentem przebiegły po Twojej myśli, nasi prawnicy będą reprezentować Cię w trakcie spotkań, konferencji, a także poprowadzą szkolenia w tym zakresie dla pracowników i kadr zarządzających.

  Zajmujemy się profesjonalnym sporządzaniem, zabezpieczaniem i świadczeniem opinii umów z kontrahentami.

  Przygotowujemy pełną dokumentację regulującą funkcjonowanie działalności gospodarczej, w tym m.in.: warunki sprzedaży, regulaminy, polityki bezpieczeństwa itp.

  Potrzebujesz profesjonalnego, w 100% poprawnie napisanego pozwu? Zwróć się do nas – świadczymy ww. usługi dla osób fizycznych i osób prawnych.

  Aby Twój biznes funkcjonował zgodnie z prawem, możesz potrzebować zestawu dokumentów np. koncesji, zezwoleń, czy decyzji administracyjnych. Nasi prawnicy zdobędą je dla Ciebie.

   

  Ponadto kancelaria radcowska RPMS świadczy usługi w zakresie prawa pracy, prawa upadłościowego, a także wdrażania i kontroli stosowania procedur mających na celu ochronę danych osobowych. Jesteśmy uznawani za specjalistów w dziedzinie zabezpieczania przedsiębiorców przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi. Sprawujemy pieczę nad przestrzeganiem reguł dotyczących ochrony konkurencji i konsumentów.

  RPMS Bydgoszcz. Kancelaria prawna od windykacji

  Skuteczność radcy prawnego jest zależna m.in. od tego, czy aktywnie pogłębia on wiedzę w dziedzinie, którą się zajmuje. Dlatego nasi prawnicy to niekwestionowani specjaliści od windykacji, którzy stale podnoszą swoje kompetencje. Poza ogromnym doświadczeniem i profesjonalizmem, na bieżąco śledzą informacje dotyczące zmian i nowych możliwości w tym zakresie. Sprawia to, że nasi klienci mogą skorzystać ze wsparcia doskonałego działu windykacyjnego.
  Rolą tego działu jest przede wszystkim wsparcie klienta w zwiększeniu efektywności pozyskiwania należności od kontrahentów. W ramach swoich kompetencji, prawnicy RPMS prowadzą weryfikację, monitoring i optymalizację stosowanych przez klienta procedur windykacyjnych.
  Dział ten oferuje także pomoc w konkretnych sprawach. Działając jako reprezentacji klienta, prowadzimy czynności polubowne (miękkie, przedsądowe), które opierają się na negocjacjach z dłużnikiem, a następnie (gdy nie dadzą oczekiwanych efektów) przechodzimy do windykacji twardej (sądowej i komorniczej). Jeśli więc dłużnik nie wykazuje chęci spłaty, dążymy do tego drogą sądową.

  RPMS wyróżnia się na tle konkurencyjnych kancelarii prawnych elastycznością w kwestii ustalania zasad współpracy. Klient może być pewny, że będą one zgodne z jego potrzebami, możliwościami, budżetem i oczekiwaniami co do procesu windykacji.
  Oprócz tego realizujemy działania dotyczące tworzenia i rejestracji podmiotów gospodarczych. Klienci zwracają się do nas zwłaszcza w przypadku spółek prawa handlowego, ich oddziałów, stowarzyszeń oraz fundacji. W tym cel powstał kolejny, specjalny dział prawny, który przygotowuje akty założycielskie, umowy, reprezentuje klienta w ramach czynności prawnych oraz w postępowaniach rejestrowych prowadzonych online w trybie S24 i stacjonarnie (przed notariuszem).
  Warto wspomnieć, że doradzamy przedsiębiorcom w wyborze właściwej formy działalności gospodarczej. Poprzedza to dokładna analiza kwestii prawnych, organizacyjnych, podatkowych, co wspiera klienta w płynnym wkroczeniu na rynek. Sprawy założycielskie ze wsparciem naszych adwokatów i ekspertów przestają być problemem. Dodatkowo wzmacnia to fakt, iż od lat współpracujemy z doradcami, notariuszami i innymi specjalistami, którzy pomagają w zagwarantowaniu pełnej ochrony interesów klienta. Możesz liczyć na nasz profesjonalizm, zaangażowanie i ludzkie podejście.

  Kancelaria radców prawnych: usługi dla spółek

  W ofercie RPMS nie mogło zabraknąć kompleksowej obsługi prawnej fuzji, przejęć i przekształceń podmiotów gospodarczych. Wśród oferowanych świadczeń dostępne są również transakcje związane z przejęciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

  Nasza kancelaria prawna realizuje pełny audyt formalny i prawny. Sprawdzamy, jak funkcjonuje dany podmiot, a na podstawie zgromadzonych danych i wysuniętych wniosków prezentujemy klientowi najlepsze możliwe rozwiązania. W ten sposób zyskuje on skuteczne narzędzie do optymalnego przejęcia kontroli nad wskazanym podmiotem.

  Natomiast dla inwestorów, którzy chcą nabyć akcje i udziały innego podmiotu, przygotowaliśmy szeroką gamę audytów prawnych. Zapraszamy do skorzystania z naszego wsparcia – szybko wykryjemy wszelkie nieprawidłowości, szanse i zagrożenia związane z rozwojem danego podmiotu.

  Obsługa spółek

  Sporządzając ww. audyty, zwracamy się po fachową opinię i wsparcie do biur księgowych, doradców inwestycyjnych, kancelarii podatkowych oraz doświadczonych menedżerów. W rezultacie jesteśmy w stanie zapewnić klientom całościowy obraz sytuacji prawnej i możliwe do podjęcia rozwiązania wynikające z konkretnej inwestycji.

  Ogromne doświadczenie i wiedza z zakresu prawa gospodarczego sprawiają, że zapewniamy audyt dostosowany do charakterystyki branży oraz potrzeb klienta. Ponownie stawiamy więc na bardzo indywidualne podejście.

  W usłudze audytu mieszczą się między innymi:

  • zagadnienia korporacyjne,
  • kwestie prawa pracy (sprawy pracownicze) i administracyjnoprawne,
  • umowy handlowe,
  • prawa własności intelektualnej,
  • postępowania w sprawach karnych gospodarczych,
  • spory korporacyjne
  • i inne obszary.
  Reprezentacja klienta w postępowaniach sądowych

  Adwokat Bydgoszcz

  Kolejną usługą naszej kancelarii prawnej jest możliwość reprezentowania klienta przez profesjonalnego pełnomocnika. Nasi radcy prawni i adwokaci w Bydgoszczy oraz innych polskich miastach świadczą usługę zastępstwa procesowego.

  Polega to na wykorzystaniu pełnomocnika, którzy w imieniu klienta bierze udział w postępowaniu sądowym, przygotowuje pisma procesowe, negocjuje i uczestniczy w spotkaniach, a przy tym zmierza do szybkiego i polubownego rozwiązania sporu. Dzięki temu klient ma pewność, że jego sprawą zajmuje się doświadczony profesjonalista. Poza tym może kontaktować się bezpośrednio z nim w celu pozyskania informacji o przebiegu swojej sprawy.

  Wspieramy klientów w sprawach cywilnych i sprawach administracyjnych, występując przed organami administracji publicznej i prowadząc postępowania sądowe, a przede wszystkim:

  • przed sądami powszechnymi wszystkich instancji,
  • przed sądami administracyjnymi,
  • przed sądami arbitrażowymi,
  • przed Sądem Najwyższym oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym,
  • w postępowaniu mediacyjnym,
  • przed organami administracji publicznej.

  Nasze Aktualności prawne

  Zaufali nam

  Ochrona danych osobowych ze wsparciem ekspertów

  Do specjalności kancelarii RPMS zalicza się też obsługa prawna, która polega na zapewnieniu przestrzegania przez przedsiębiorcę procedur związanych z ochroną danych (przetwarzanych w systemach informatycznych). Dotyczy to głównie ochrony danych osobowych, która musi być zgodna z obowiązującymi regulacjami RODO.

  Nasza kancelaria pomaga klientowi zrozumieć, poznać i prawidłowo wprowadzić procedury mające na celu ochronę przetwarzanych danych. W ten sposób zyskuje on poczucie bezpieczeństwa w ramach prowadzonego biznesu oraz gwarancję, że działa zgodnie z prawem.

  Usługi prawne w tym zakresie to m.in.:

  • realizacja audytów mających zmierzających do weryfikacji przestrzegania obowiązujących norm i procedur, uwzględniając przy tym zmiany wynikające z wprowadzenia w dniu 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) RODO;
  • przygotowanie kompletnej procedury i dokumentacji dotyczącej m.in. polityki bezpieczeństwa, umowy na powierzenie przetwarzania danych osobowych, instrukcji zarządzania systemem informatycznym, oraz wzorów upoważnień, regulaminów i wytycznych pozwalających na zachowanie procedur związanych z przetwarzaniem danych;
  • przygotowanie pism elektronicznych i tradycyjnych niezbędnych do profesjonalnej pomocy w kwestiach mających związek z RODO oraz prowadzenie postępowań na terenie całej Polski na zasadzie współpracy partnerów biznesowych.
  Oceń