Jeśli szukasz prawdziwych ekspertów świadczących usługi prawne, RPMS spełni Twoje oczekiwania. Działamy jako kancelaria prawna w Wejherowie oraz innych polskich miastach. Od lat zajmujemy się kompleksową obsługą przedsiębiorców z różnych branż. Realizujemy obsługę w każdej dziedzinie prawa, a zwłaszcza: windykację należności, procesy windykacyjne, pomoc w sprawach sądowych, sprawach cywilnych i z zakresu prawa gospodarczego, oraz w kwestiach podatkowych.

Specjalizujemy się w obsłudze prawnej dla podmiotów z rynku IT. Pomagamy firmom zajmującym się wdrażaniem innowacyjnych technologii, e-commerce, rozwiązaniami informatycznymi, a także przetwarzaniem danych (również danych osobowych).

  Dane podane w formularzu będą przetwarzane przez Kancelarię Prawną RPMS z siedzibą w Poznaniu wyłącznie w celu realizacji zgłoszenia oraz według zasad zawartych w Polityce prywatności

  Zaufali nam

  Poza tym nasze wieloletnie doświadczenie przekłada się na spełnianie potrzeb start-upów. Jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki na rynku i chcesz zoptymalizować procesy zachodzące w przedsiębiorstwie, zgłoś się do nas. Możesz liczyć na indywidualne podejście, w ramach którego udzielimy Ci pomocy dostosowanej do bieżących potrzeb Twojego biznesu. Uzyskasz od nas poradę prawną, szeroko pojętą pomoc prawną, a także bieżące doradztwo w zakresie prawa podatkowego.

  Kompleksowe usługi prawne dla przedsiębiorców i osób prywatnych

  Obsługujemy klientów z całego kraju – głównie przedsiębiorców, ale również osoby prywatne. Jako kancelaria prawna w Wejherowie możemy zapewnić Ci kompleksową pomoc prawną niezależnie od tego, jak skomplikowana jest Twoja sprawa lub zagadnienie, z którym się do nas zgłaszasz. Do zakresu realizowanych przez nas czynności zaliczają się m.in.:

  Sporządzamy, zabezpieczamy i opiniujemy umowy z kontrahentami

  Tworzymy dokumentację, która reguluje funkcjonowanie działalności gospodarczej – ogólnych warunków sprzedaży, polityk bezpieczeństwa, regulaminów itp. Uwzględniamy przy tym interes klienta i doradzamy jak najlepsze, możliwe rozwiązania

  Pomagamy w procesie negocjacyjnym, uczestniczymy w spotkaniach i konferencjach jako reprezentacja przedsiębiorcy oraz prowadzimy szkolenia dla pracowników i kadr zarządzających

  Nasi doświadczeni adwokaci w Wejherowie reprezentują przedsiębiorcę przed sądem pracy, PIP, a także w trakcie kontroli organów nadzoru (również kontroli skarbowych). Ponadto przygotowują niezbędną dokumentację

  Wspieramy klientów w zdobyciu potrzebnych dokumentów takich jak zezwolenia, decyzje administracyjne i koncesje

  Przygotowujemy pozwy dla klientów indywidualnych: osób fizycznych oraz osób prawnych


  Oprócz tego możesz skorzystać z naszej obsługi w zakresie prawa pracy, prawa upadłościowego, a także wdrażania i monitoringu stosowanych procedur w związku z ochroną danych osobowych. Jako eksperci w swojej dziedzinie efektywnie chronimy klientów przed nieuczciwą konkurencją i praktykami rynkowymi. Dbamy także o przestrzeganie reguł dotyczących ochrony konkurencji i konsumentów.

  RPMS Wejherowo: adwokaci od windykacji długów

  Prawdziwy specjalista od wybranej kategorii prawa skupia się tylko na kilku konkretnych dziedzinach. Jednocześnie dąży do tego, aby zostać w nich ekspertem. Takie podejście gwarantuje najwyższą skuteczność. Z tego względu do naszego zespołu pozyskaliśmy właśnie takich ludzi. Nasi prawnicy stale podnoszą swoje kompetencje i doskonalą wiedzę. Dzięki temu oferujemy naszym klientom niezwykle sprawny dział wsparcia procesu windykacyjnego.
  W ramach realizowanych usług, dział ten przeprowadza weryfikację, monitoring i optymalizację procedur windykacyjnych stosowanych przez klienta. Pozwala to na szybką poprawę i większą skuteczność w pozyskiwaniu płatności od kontrahentów.
  Ponadto nasz dział windykacyjny reprezentuje klienta w konkretnych sprawach. Specjaliści RPMS od odzyskiwania należności prowadzą zarówno działania przedsądowe – tzw. miękkie, polegające m.in. na negocjacjach z dłużnikiem (w zakresie osób prawnych i osób fizycznych), jak i działania sądowe oraz egzekucyjne – tzw. twarde. Jeżeli kontrahent klienta nie spłaci należności w wyniku działań polubownych, przejdziemy do działań sądowych.

  Istnieje kilka cech, które zdecydowanie wyróżniają usługi windykacji z RPMS. Nasi wykwalifikowani radcowie prawni w Wejherowie i innych polskich miastach sporządzają profesjonalne pisma sądowe i są wyjątkowo elastyczni w ustalaniu zasad współpracy z klientem. Jej warunki są w pełni dostosowywane do potrzeb, możliwości, budżetu i oczekiwań konkretnej osoby.
  Windykacja to nie wszystko. Prowadzimy też czynności związane z tworzeniem i rejestracją podmiotów gospodarczych. Z naszych usług skorzystają m.in. osoby potrzebujące wsparcia w przypadku spółki prawa handlowego, należących do nich oddziałów, fundacji i stowarzyszeń. Stworzyliśmy specjalny dział prawny, którego zadaniem jest sporządzanie umów, aktów założycielskich, reprezentacja klientów podczas czynności prawnych (m.in. przy zawieraniu umowy przed notariuszem w ramach tworzenia podmiotu) oraz w postępowaniach rejestrowych czy prowadzonych w trybie S24.
  Świadczymy także fachowe doradztwo przy wyborze najlepszej formy działalności gospodarczej. Dokonujemy analizy wszystkich kwestii prawnych, organizacyjnych, podatkowych i wspieramy klienta w sprawnym wejściu na rynek. Z naszymi prawnikami gładko przejdziesz przez wszelkie procedury założycielskie. Współpracujemy z notariuszami, doradcami i specjalistami, dzięki którym z łatwością zagwarantujemy ochronę Twoich interesów. Wszystko to otrzymasz jak zawsze z pełnym zaangażowaniem i ludzkim podejściem z naszej strony.

  Indywidualny radca prawny dla spółek

  Wspieramy w tworzeniu nowych podmiotów, ale na tym nie kończy się obsługa spółek. Prowadzimy również kompleksową obsługę prawną przejęć, fuzji i przekształceń podmiotów gospodarczych. Wśród oferowanych świadczeń znajdziesz też transakcje dotyczące przejęcia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

  Nasza kancelaria prawna przeprowadzi dla Ciebie audyt formalnoprawny funkcjonowania wybranego podmiotu. Posiadanie takiego dokumentu i wysuniętych z niego wniosków sprawi, że szybko dostrzeżesz możliwe rozwiązania, które pozwolą Ci przejąć kontrolę nad danym podmiotem w najbardziej zoptymalizowany sposób.

  W przypadku inwestorów, którzy zamierzają nabyć akcje i udziały innego podmiotu albo jego zorganizowanej części, zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy w ramach szerokiego wyboru audytów prawnych. Dzięki temu można z łatwością wykryć wszelkie nieprawidłowości i drogi rozwoju działalności wybranych podmiotów.

  Kancelaria prawna Wejherowo

  Obsługa spółek

  W trakcie realizacji wyżej wspomnianych audytów, na bieżąco korzystamy ze wsparcia doradców inwestycyjnych, biur księgowych, kancelarii podatkowych i doświadczonych menedżerów. W efekcie zapewniamy klientom pełny obraz sytuacji prawnej, potencjalnych rozwiązań, korzyści i zagrożeń, którymi może skutkować podjęcie danego kroku inwestycyjnego.

  Bogate doświadczenie w dziedzinie prawa gospodarczego sprawia, że możemy zapewnić audyt dopasowany do charakterystyki branży i aktualnych potrzeb klienta. To nasz sposób na indywidualne, a przy tym profesjonalne podejście do każdej sprawy.

  Usługa audytu obejmuje m.in.:

  • zagadnienia korporacyjne,
  • kwestie prawa pracy (sprawy pracownicze) i administracyjnoprawne,
  • umowy handlowe,
  • prawa własności intelektualnej,
  • postępowania w sprawach karnych gospodarczych,
  • spory korporacyjne
  • i wiele innych obszarów.
  Na czym polega obsługa prawna spółek z RPMS?

  Kancelaria prawna Wejherowo

  Jako kancelaria prawna działająca w Wejherowie i całej Polsce udzielamy wsparcia w sprawach cywilnych i administracyjnych. Występujemy jako pełnomocnik strony przed organami administracji publicznej oraz prowadzimy postępowania sądowe, w tym:

  • w postępowaniach przed sądami powszechnymi wszystkich instancji,
  • przed sądami administracyjnymi,
  • przed sądami arbitrażowymi,
  • przed Sądem Najwyższym oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym,
  • w postępowaniu mediacyjnym,
  • przed organami administracji publicznej.

  Na czym polega usługa zastępstwa procesowego? W ramach tej usługi wybieramy profesjonalnego pełnomocnika, który bierze udział w postępowaniach sądowych, sporządza pisma procesowe, prowadzi negocjacje i rozmowy w imieniu klienta. Wszystko to ma na celu uzyskanie szybkiego i w miarę możliwości polubownego rozwiązania danego sporu. W rezultacie klient zyskuje gwarancję korzystania z profesjonalnego wsparcia, możliwość kontaktu z jedną, zaangażowaną osobą i bieżący wgląd w przebieg swojej sprawy.

  Nasze Aktualności prawne

  Zaufali nam

  Skuteczna ochrona danych osobowych w Twojej firmie

  Nasi adwokaci zajmują się także obsługą prawną związaną z zapewnieniem przestrzegania przez klienta procedur dotyczących ochrony danych, które są przetwarzane w system informatycznych. Chodzi tutaj głównie o ochronę danych osobowych, w tym obowiązujące normy RODO.

  Nasza kancelaria prawna udzieli Ci merytorycznego wsparcia, dzięki któremu poznasz, zrozumiesz i odpowiednio wdrożysz procedury związane z ochroną przetwarzanych danych. Efekt? Poczucie bezpieczeństwa w ramach prowadzonego biznesu oraz gwarancja działania zgodnie z obowiązującym prawem.

  Obsługa prawna naszej kancelarii w tym zakresie dotyczy głównie:

  • prowadzenia audytów mających na celu weryfikację przestrzegania obowiązujących norm i procedur, uwzględniając przy tym zmiany wynikające z wprowadzenia w dniu 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) RODO;
  • przygotowania całej niezbędnej procedury i dokumentacji dotyczącej m.in. polityki bezpieczeństwa, umowy na powierzenie przetwarzania danych osobowych, instrukcji zarządzania systemem informatycznym, oraz wzorów upoważnień, regulaminów i wytycznych pozwalających na zachowanie procedur związanych z przetwarzaniem danych;
  • przygotowania pism elektronicznych i tradycyjnych w celu profesjonalnej pomocy w razie problemów, pytań czy wątpliwości mających związek z RODO;
  • prowadzenia postępowań na terenie Polski na zasadzie współpracy partnerów biznesowych.
  5/5 - (liczba głosów: 4)