RPMS to kancelaria prawna oferująca zróżnicowane usługi prawne dla podmiotów gospodarczych. Jeśli szukasz dobrego adwokata w Piasecznie, który w sposób kompleksowy zadba o interesy przedsiębiorstwa, nasza oferta jest odpowiedzią na Twoje potrzeby. Zajmujemy się wszystkimi dziedzinami prawa. Nasze mocny strony to: procesy windykacyjne i windykacja należności, pomoc w sprawach cywilnych, sprawach sądowych i z zakresu prawa gospodarczego, a także wsparcie w dziedzinie podatków.

Specjalizujemy się w profesjonalnej obsłudze prawnej podmiotów z rynku IT i startupów. Z naszej pomocy od lat korzystają firmy zajmujące się e-commerce, wdrażaniem nowych rozwiązań informatycznych oraz innowacyjnych technologii, a także przetwarzaniem danych (np. danych osobowych).

  Dane podane w formularzu będą przetwarzane przez Kancelarię Prawną RPMS z siedzibą w Poznaniu wyłącznie w celu realizacji zgłoszenia oraz według zasad zawartych w Polityce prywatności

  Zaufali nam

  Doświadczenie i wiedza radców prawnych RPMS sprawdza się także w realizacji potrzeb startupów. Ułatwiamy początkującym firmom wejście na rynek, optymalizując zachodzące w nich procesy. Do każdego przedsiębiorstwa podchodzimy indywidualnie, biorąc pod uwagę jego bieżącą sytuację, dostarczając porady prawne, doradztwo i szeroko pojętą pomoc prawną.

  RPMS – kancelaria Piaseczno. Jakie usługi prawne oferujemy?

  RPMS działa na terenie całej Polski, w tym jako kancelaria prawna w Piasecznie. Oferta jest skierowana zarówno do podmiotów gospodarczych, jak i osób prywatnych. Nasze usługi to przede wszystkim:

  Sporządzamy i opiniujemy projekty umów z kontrahentami

  Przygotowujemy dokumenty, które regulują funkcjonowanie podmiotu, np. ogólnych warunków sprzedaży, polityk bezpieczeństwa, regulaminów itd., udzielając jednocześnie indywidualnych porad prawnych

  Reprezentujemy przedsiębiorcę podczas spotkań, konferencji i negocjacji z kontrahentami. Ponadto prowadzimy szkolenia dla pracowników i kadr zarządzających

  Sporządzamy pozwy dla klientów indywidualnych (osób fizycznych i osób prawnych). Pomagamy w pozyskaniu dokumentów takich jak zezwolenia, koncesje i decyzje administracyjne

  Gwarantujemy również wsparcie merytoryczne poszczególnych organów, np. Zarządu, Zgromadzenia Wspólników, Rady Nadzorczej. Reprezentujemy klienta przed sądem pracy, Państwową Inspekcją Pracy i podczas innych kontroli, np. kontroli skarbowych, co obejmuje też przygotowanie niezbędnej dokumentacji

  Ponadto wdrażamy i monitorujemy stosowanie procedur związanych z danymi osobowymi, zabezpieczamy klientów przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi oraz pilnujemy przestrzegania zasad dotyczących konsumentów i konkurencji. W zakres naszych działań wchodzi też prawo pracy, m.in. zawieranie i rozwiązywanie umów o pracę, czy sporządzanie regulaminów, oraz prawo upadłościowe. Podejmujemy się wielu zróżnicowanych spraw, bez względu na stopień ich złożoności.

  Radcy prawni w sprawach windykacyjnych

  Kancelaria prawna RPMS to zespół radców prawnych i ekspertów od windykacji, którzy stale poszerzają swoje kompetencje. Jako prawdziwi specjaliści w tej dziedzinie, stworzyliśmy niezawodny dział wsparcia procesów windykacyjnych. Nasze efekty mówią same za siebie.
  W ramach windykacji długów weryfikujemy, monitorujemy i optymalizujemy stosowane przez klientów procedury dotyczące windykacji. Dzięki nam poprawia się skuteczność pozyskiwania kolejnych należności od kontrahentów. Oprócz tego pomagamy w konkretnych sprawach, reprezentując konkretnego klienta na etapie windykacji polubownej (przedsądowej) i twardej (sądowej i egzekucyjnej). W ramach postępowania przedsądowego prowadzimy m.in. negocjacje z dłużnikami i inne czynności zmierzające do polubownego rozwiązania sprawy.

  Jeśli jednak to zawiedzie, przechodzimy do działań sądowych.
  Sporządzamy profesjonalne pisma sądowe, mamy szerokie, udokumentowane doświadczenie, a przy tym korzystamy ze wsparcia doświadczonych ekspertów. Jednak tym, co szczególnie nas wyróżnia, jest elastyczna forma współpracy z klientem. Dostosowujemy się do jego możliwości, budżetu i oczekiwań. Oprócz windykacji możesz zlecić nam działania dotyczące tworzenia i rejestracji podmiotu gospodarczego. Jako kancelaria w Piasecznie świadczymy obsługę m.in. spółek prawa handlowego, przynależących do nich oddziałów, stowarzyszeń i fundacji. Nasz dedykowany dział prawny przygotowuje umowy, akty założycielskie, reprezentuje klienta w trakcie poszczególnych czynności, w postępowaniach rejestrowych i prowadzonych online (tryb S24). Zapewniamy też doradztwo przy wyborze formy działalności gospodarczej. Po sprawdzeniu i przeanalizowaniu kwestii związanych z organizacją, prawem i podatkami, przygotujemy dla Ciebie najlepsze możliwe rozwiązania. Z nami nie musisz martwić się o skomplikowane procedury założycielskie i płynne wkroczenie na rynek. Współpracujemy z ekspertami, notariuszami i doradcami, dzięki czemu z łatwością zagwarantujemy pełną ochronę i korzyści dla Twojego biznesu.

  Twój zaufany adwokat od obsługi prawnej spółek

  Tworzenie nowych podmiotów to dopiero początek. Prowadzimy również kompleksową obsługę przejęć, przekształceń i fuzji podmiotów gospodarczych. Wśród oferowanych świadczeń znajdziesz też transakcje związane z przejęciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

  W tym zakresie wykonujemy pełny audyt formalnoprawny, który pozwoli Ci pozyskać informacje na temat funkcjonowania konkretnego podmiotu. W ramach tego dokumentu zaprezentujemy Ci najkorzystniejsze rozwiązania oraz wskażemy optymalne sposoby przejęcia kontroli.

  Ponadto z usług kancelarii prawnej RPMS korzystają inwestorzy, którzy zamierzają nabyć udziały i akcje innego podmiotu lub jego zorganizowanej części. Realizujemy szereg audytów prawnych, które pozwalają wskazać potencjalne błędy i ścieżki rozwoju wynikające z działalności danych podmiotów. Korzystamy w tym celu ze wsparcia doradców inwestycyjnych, menedżerów, biur księgowych i kancelarii podatkowych. W ten sposób zapewniamy klientom całościowy obraz sytuacji prawnej wynikającej z podjęcia określonego kroku inwestycyjnego.

  Każdy audyt jest dostosowany do specyfiki branży i potrzeb klienta. Usługa ta obejmuje m.in.:

  • zagadnienia korporacyjne,
  • kwestie prawa pracy (sprawy pracownicze) i administracyjnoprawne,
  • umowy handlowe,
  • prawa własności intelektualnej,
  • postępowania w sprawach karnych gospodarczych,
  • spory korporacyjne
  Kancelaria prawna Piaseczno

  Usługi z zakresu prawa cywilnego

  Inne dziedziny, których podejmuje się nasza kancelaria prawna, to prawo cywilne i sprawy administracyjne. Usługi te obejmują prowadzenie postępowania przed organami administracji publicznej lub postępowania sądowego w formie pełnomocnika strony. Udzielamy pełnej pomocy prawnej:

  • w postępowaniach przed sądami powszechnymi wszystkich instancji,
  • w postępowaniach przed organami administracji publicznej,
  • w postępowaniach przed sądami administracyjnymi,
  • w postępowaniach przed sądami arbitrażowymi,
  • w postępowaniach mediacyjnych,
  • przed Sądem Najwyższym oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym.

  Podczas każdej sprawy usługi zastępstwa procesowego są prowadzone przez doświadczonego pełnomocnika (adwokat, radca prawny). Jego zadania to czynny udział w postępowaniach sądowych, sporządzanie pism procesowych, prowadzenie rozmów i negocjacji w imieniu strony, a przy tym dążenie do szybkiego i (jeśli to możliwe) polubownego rozwiązania danego sporu. Pełni przy tym funkcję indywidualnego punktu kontaktowego dla klienta, w którym uzyskuje on dostęp do wszelkich informacji na temat sprawy.

  Ochrona danych

  osobowych

  Klient korzystający z usług adwokatów i radców prawnych RPMS może otrzymać również pomoc w zakresie przestrzegania procedur dotyczących ochrony danych przetwarzanych w systemach informatycznych. Jest to niezbędny zakres usług zwłaszcza dla właścicieli stron www, e-sklepów i portali, od których wymaga się przestrzegania aktualnych norm prawnych RODO.

  Dzięki naszym poradom prawnym, klient uzyskuje merytoryczne wsparcie w poznaniu, zrozumieniu i wdrożeniu procedur ochrony przetwarzanych danych. W tej dziedzinie kancelaria RPMS służy wsparciem przede wszystkim w:

  • przeprowadzaniu audytów w zakresie sprawdzenia przestrzegania obowiązujących norm i procedur, w tym uwzględniając zmiany wynikające z wprowadzenia Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE „RODO”;
  • przygotowywaniu pism w formie elektronicznej i tradycyjnej w celu profesjonalnej pomocy w sprawach dotyczących RODO, a także prowadzeniu postępowań na terenie całego kraju w ramach współpracy partnerów biznesowych;
  • opracowywaniu kompletnych procedur wraz z dokumentacją, w tym m.in. polityki bezpieczeństwa, instrukcji zarządzania systemem informatycznym, umów na powierzenie przetwarzania danych osobowych, różnych wzorów upoważnień, regulaminów, wytycznych mających na celu zachowanie koniecznych procedur dotyczących przetwarzania danych osobowych, niezbędnych do funkcjonowania danego podmiotu.

  Nasze Aktualności prawne

  Zaufali nam

  Jesteś osobą fizyczną, startującą firmą lub przedsiębiorcą działającym na rynku od lat i chcesz uzyskać kompleksową, profesjonalną pomoc prawną? Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią – zapewnimy całkowitą ochronę Twoich interesów.

  Oceń