Szukasz dobrego adwokata lub radcy prawnego w Rzeszowie? RPMS będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby. Nasza kancelaria zajmuje się kompleksową obsługą przedsiębiorców. Jako eksperci od wielu dziedzin prawa, w tym: windykacji należności, procesów windykacyjnych, reprezentacji w sprawach sądowych, cywilnych i gospodarczych, a także kwestii podatkowych, zapewniamy całościową obsługę prawną dla firm.

Z oferty RPMS może skorzystać każdy przedsiębiorca – niezależnie od branży, w której działa. Nasi główni klienci to podmioty gospodarcze z rynku IT oraz start-upy. Od lat aktywnie wspieramy firmy z obszarów e-commerce, innowacyjnych technologii, rozwiązań informatycznych i przetwarzania danych (w tym danych osobowych).

  Dane podane w formularzu będą przetwarzane przez Kancelarię Prawną RPMS z siedzibą w Poznaniu wyłącznie w celu realizacji zgłoszenia oraz według zasad zawartych w Polityce prywatności

  Zaufali nam

  Co oferujemy? Podstawowe usługi kancelarii RPMS

  Poza tym nasza wiedza i doświadczenie to najlepsza opcja dla start-upów. Jeśli dopiero otwierasz swój biznes i chcesz zoptymalizować procesy związane z jego funkcjonowaniem, zgłoś się do nas. Prawnicy RPMS pomogą Ci w doborze i wdrożeniu rozwiązań, które umożliwią gładkie wejście na rynek. Będą też świadczyć bieżące doradztwo prawne i szeroko pojętą pomoc prawną, m.in. w dziennie prawa podatkowego.

  W zakres naszych usług wchodzi pełna obsługa zarówno podmiotów gospodarczych, jak i osób prywatnych. Funkcjonując jako kancelaria radców prawnych w Rzeszowie, która działa jednocześnie na terenie całego kraju, podejmiemy się każdej, nawet najbardziej skomplikowanej sprawy.
  Obszary prawa, którymi się zajmujemy, to m.in. prawo pracy, prawo upadłościowe czy procedury związane z ochroną danych osobowych (wdrażamy i monitorujemy ich stosowanie w Twojej firmie). Jednocześnie jesteśmy specjalistami od ochrony klientów przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi. W tym celu pilnujemy przestrzegania reguł dotyczących ochrony konkurencji i konsumentów.
  W zakres obsługi prawnej kancelarii RPMS wlicza się też sporządzanie profesjonalnych pozwów dla klientów indywidualnych oraz:

  Nasi radcy prawni doradzają najlepsze rozwiązania dla firmy i przygotowują niezbędną dokumentację regulującą funkcjonowanie danej działalności gospodarczej, np. ogólnych warunków sprzedaży, regulaminów, polityk bezpieczeństwa.

  Występujemy jako reprezentacja klienta przed Państwową Inspekcją Pracy, sądem pracy oraz innymi organami, np. Urzędem Skarbowym. Przygotowujemy też wszystkie potrzebne dokumenty.

  Sporządzamy, zabezpieczamy i opiniujemy zawierane przez klientów umowy.

  Reprezentujemy klienta w negocjacjach i konferencjach oraz prowadzimy szkolenia dla pracowników i kadr zarządzających.

  Profesjonalna pomoc w zdobyciu koncesji, zezwoleń i decyzji administracyjnych.

  RPMS Rzeszów. Radcy prawni od windykacji długów

  Uwzględniając potrzeby polskich przedsiębiorców, nie sposób pominąć kwestii windykacyjnych. Ze względu na ogromny i powszechny problem, jakim jest nieterminowa spłata faktur, stworzyliśmy doskonały dział wsparcia procesu windykacyjnego. To specjalny zespół radców prawnych, ekspertów i adwokatów, którzy stale poszerzają swoje kompetencje w zakresie windykacji należności.

  Jedną z funkcji działu jest zapewnienie terminowego spływu kolejnych należności. W ramach tej usługi dział windykacyjny sprawdza, monitoruje i optymalizuje stosowane przez przedsiębiorcę procedury związane z windykacją. W efekcie dochodzi do szybszego i skuteczniejszego pozyskiwania spłaty.

  Ponadto dział windykacyjny uczestniczy w konkretnych sprawach. Występując w imieniu klienta, stosuje windykację miękką, czyli przedsądową. Są to wszelkie czynności polubowne zmierzające do odzyskania długu bez angażowania sądu czy komornika. Opierają się one m.in. na zastosowaniu sprawdzonych technik negocjacyjnych. Jeśli ten sposób zawiedzie, radcy prawni RPMS przechodzą do windykacji twardej (sądowej, egzekucji komorniczej). Zanim to zrobią, konsultują się z klientem.

  Warto bowiem zaznaczyć, że poza profesjonalnymi pismami procesowymi czy wysokimi kompetencjami naszych prawników, cechuje nas elastyczność w ustalaniu zasad współpracy. Klient ma wgląd w nasze działania i sam decyduje, czy proponowana forma windykacji będzie dla niego odpowiednia.

  Oprócz procesów windykacyjnych, zajmujemy się tworzeniem nowych podmiotów gospodarczych. Wspieramy je w płynnym wejściu na rynek, tworząc idealne środowisko prawne do rozwoju biznesu. Doradzamy w kwestii wyboru właściwej formy działalności gospodarczej, uwzględniając przy tym warunki prawne, podatkowe i organizacyjne. Współpracujemy z zaufanymi ekspertami, notariuszami i doradcami. Bez problemu przeprowadzimy Cię przez najbardziej skomplikowane kwestie założycielskie.

  Do naszych usług wlicza się również tworzenie i rejestracja podmiotów gospodarczych, w tym spółek prawa handlowego oraz należących do nich oddziałów, stowarzyszeń i fundacji. Nasz specjalny dział prawny sporządza dla nich umowy, akty założycielskie, uczestniczy w czynnościach prawnych (np. przed notariuszem) jako reprezentacja przedsiębiorcy, a także w postępowaniach rejestrowych stacjonarnie lub w trybie S24.

  Kancelaria prawna i obsługa spółek: fuzje, przejęcia, przekształcenia

  W ofercie kancelarii RPMS znajduje się obsługa prawna przejęć, przekształceń i fuzji podmiotów gospodarczych. Zajmujemy się również transakcjami, które dotyczą przejęcia zorganizowanej części firmy.

  Potencjalni inwestorzy uzyskują od nas całościowy audyt formalnoprawny. To dokument, który daje szczegółowy wgląd w funkcjonowanie danego podmiotu. Zawiera cenne informacje, wnioski oraz analizę dostępnych rozwiązań, które umożliwią przejęcie kontroli nad wskazanym podmiotem w zoptymalizowany sposób.

  Ponadto oferujemy audyty prawne dla inwestorów, którzy zamierzają nabyć akcje i udziały innego podmiotu bądź jego zorganizowanej części. Dzięki szerokiej gamie audytów, możemy wykryć potencjalne błędy, korzyści i metody rozwoju dowolnej działalności.

  Obsługa spółek

  czego dotyczy audyt formalnoprawny?

  Sporządzanie wspomnianych audytów odbywa się ze wsparciem biur księgowych, zaufanych menedżerów, doradców inwestycyjnych i kancelarii podatkowych. Efektem tej współpracy jest pełny obraz sytuacji prawnej podmiotu, a także zestaw ewentualnych korzyści, zagrożeń i możliwości, które wynikają ze wskazanej inwestycji.

  Usługa audytu może dotyczyć takich obszarów, jak:

  • Sporty korporacyjne i zagadnienia korporacyjne;
  • Postępowania w sprawach karnych gospodarczych;
  • Kwestie prawa pracy;
  • Zagadnienia administracyjnoprawne;
  • Prawa własności intelektualnej;
  • Umowy handlowe.

  Nasi radcy prawni i adwokaci mają bogate doświadczenie w prawie gospodarczym, dlatego audyt jest dostosowywany do potrzeb i branży klienta. Stosujemy nie tylko profesjonalne, ale też indywidualne podejście.

  Pomoc w sprawach cywilnych i administracyjnych

  Kancelaria radcowska
  Rzeszów

  Potrzebujesz pomocy prawnej w sprawie cywilnej lub administracyjnej na terenie Rzeszowa? Kancelaria radców prawnych RPMS służy pomocą także w tym zakresie. Występujemy w roli pełnomocnika strony zarówno przed organami administracji publicznej, jak i w postępowaniach sądowych, głównie:

  • w postępowaniach przed sądami powszechnymi wszystkich instancji;
  • przed sądami arbitrażowymi;
  • przed sądami administracyjnymi;
  • w postępowaniach mediacyjnych;
  • przed organami administracji publicznej;
  • przed Sądem Najwyższym;
  • przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.

  Na czym polega usługa zastępstwa procesowego? Profesjonalny pełnomocnik – radca prawny lub adwokat – występuje jako reprezentacja strony w postępowaniach sądowych. Prowadzi negocjacje i rozmowy w jej imieniu, sporządza pisma procesowe oraz podejmuje działania zmierzające do szybkiego, a najlepiej polubownego rozwiązania sporu. Jest nie tylko fachowym wsparciem prawnym dla klienta, ale również na bieżąco informuje go o postępach w sprawie.

  Usługa zastępstwa procesowego to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz powierzyć postępowanie sądowe lub administracyjne w dobre ręce i mieć pewność, że zostanie poprowadzone w sposób profesjonalny.

  Nasze Aktualności prawne

  Zaufali nam

  Ochrona danych osobowych w firmie ze wsparciem radcy prawnego

  Ostatnim rodzajem świadczeń, które warto omówić nieco szerzej, jest usługa polegająca na zapewnieniu przestrzegania przez klienta procedur związanych z ochroną danych przetwarzanych w systemach informatycznych. Pod tym zagadnieniem kryje się m.in. ochrona danych osobowych, którą szczegółowo poruszają normy rozporządzenia RODO.

  Kancelaria prawna RPMS wspiera w tym zakresie przedsiębiorców z dosłownie każdej branży. Dotyczy to zwłaszcza właścicieli portali internetowych, e-sklepów, czy firmowych stron www. Obecnie każda firma musi zadbać o prawidłowe zrozumienie, poznanie i wdrożenie procedur związanych z ochroną przetwarzanych danych. Tylko w ten sposób przedsiębiorstwo będzie zabezpieczone na wypadek kontroli.

  Merytoryczne wsparcie naszych prawników daje więc gwarancję, że Twój biznes działa zgodnie z obowiązującymi regulacjami.

  W ramach takiej obsługi prawnej zapewniamy:

  • przygotowanie kompletnej procedury i dokumentacji związanej z ochroną danych, między innymi: polityki bezpieczeństwa, umowy na powierzenie przetwarzania danych osobowych, instrukcji zarządzania systemem informatycznym, oraz wzorów upoważnień, regulaminów i wytycznych pozwalających na zachowanie procedur związanych z przetwarzaniem danych;
  • sporządzenie pism elektronicznych i tradycyjnych w celu kompleksowej pomocy w kwestiach mających związek z RODO;
  • realizację audytów, dzięki którym można zweryfikować przestrzeganie obowiązujących norm i procedur, uwzględniając przy tym zmiany wynikające z wprowadzenia w dniu 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) RODO;
  • uczestnictwo w postępowaniach na terenie całej Polski w ramach współpracy partnerów biznesowych.

  Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych usług lub dotychczasowych działań? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego – chętnie wyjaśnimy, jak możemy Ci pomóc.

  Oceń