Potrzebujesz doświadczonego adwokata lub radcy prawnego w Łodzi? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Kancelaria prawna RPMS to najlepsze wsparcie dla podmiotów gospodarczych ze zróżnicowanych branż. Pomagamy przedsiębiorcom, realizując dla nich kompleksowe usługi i doradztwo prawne (doraźnie lub w sposób regularny). Oferujemy obsługę we wszystkich dziedzinach prawa, a naszymi specjalnościami są: procesy windykacyjne, windykacja należności, pomoc w sprawach cywilnych, sprawach gospodarczych, a także zagadnieniach podatkowych.
Doświadczenie naszej kancelarii to przede wszystkim obsługa prawna podmiotów z rynku IT. Od lat pomagamy firmom zajmującym się e-commerce, opracowywaniem nowych technologii i rozwiązań informatycznych, a także przetwarzaniem danych (m.in. danych osobowych). Nasza wiedza doskonale sprawdza się też w realizacji potrzeb startupów. Nowe firmy z pomysłem na siebie skorzystają z doświadczenia naszych radców prawnych i adwokatów m.in. podczas rozpoczynania działalności i optymalizacji procesów związanych z jej funkcjonowaniem. Jednocześnie do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Dbamy o zapewnienie obsługi (a więc praktycznej pomocy i porady prawnej) dostosowanej do ich aktualnych, realnych potrzeb oraz celów biznesowych.

  Dane podane w formularzu będą przetwarzane przez Kancelarię Prawną RPMS z siedzibą w Poznaniu wyłącznie w celu realizacji zgłoszenia oraz według zasad zawartych w Polityce prywatności

  Zaufali nam

  Oferta. Jakie usługi realizuje kancelaria RPMS?

  Wśród naszych usług znajdziesz propozycje dostosowane do klientów z całego kraju. Działamy nie tylko jako kancelaria prawna w Łodzi, ale i na terenie całej Polski, obsługując zarówno podmioty gospodarcze, jak i osoby prywatne. Z reguły podejmujemy się każdej sprawy – nawet tej wyjątkowo złożonej i skomplikowanej.
  Zapewniamy między innymi:

  Przygotowujemy, zabezpieczamy i opiniujemy umowy z kontrahentami.

  Profesjonalne pozwy dla osób fizycznych i osób prawnych.
  Pomoc w negocjacjach i szkolenia w tym zakresie – Na życzenie klienta reprezentujemy go w negocjacjach z kontrahentami, uczestniczymy w konferencjach i spotkaniach. Poza tym prowadzimy szkolenia dla kadr zarządzających i pracowników.

  Przygotowujemy dokumenty, które regulują funkcjonowanie firmy, np. ogólne warunki sprzedaży czy regulaminy. Uwzględniamy przy tym interes klienta i doradzamy, co faktycznie jest mu potrzebne do legalnego działania. Oprócz tego pozyskujemy wszelkie niezbędne dokumenty takie jak koncesje, decyzje administracyjne czy zezwolenia.

  Nasi adwokaci w imieniu klienta występują przed organami nadzoru np. w trakcie kontroli skarbowej, a także przed Państwową Inspekcją Pracy, sądem pracy itd., przygotowując jednocześnie całą dokumentację.

   

  To nie wszystko. Zajmujemy się też obsługą prawną w ramach prawa upadłościowego, prawa pracy oraz monitoringiem i wdrażaniem procedur ochrony danych osobowych w firmie. Jesteśmy również ekspertami od zabezpieczania firm przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi. Pilnujemy, aby zawsze przestrzegano zasad dotyczących ochrony konkurencji i konsumentów.

  RPMS Łódź. Kancelaria prawna a sprawy windykacyjne

  Wierzymy, że kompetentny radca prawny (lub adwokat) powinien zajmować się kilkoma wybranymi dziedzinami prawa. Dzięki temu jest w stanie zostać specjalistą w swojej dziedzinie i osiągać w niej jak najlepsze wyniki. Właśnie takich ludzi zgromadziliśmy w zespole kancelarii RPMS – zaangażowanych prawników stale poszerzających wiedzę, którzy tworzą m.in. nasz dedykowany dział wsparcia procesu windykacyjnego.
  Do zadań tego działu należy m.in. weryfikacja, kontrolowanie i przeprowadzania optymalizacji stosowanych przez klientów procedur windykacyjnych. Chodzi więc o to, aby pozyskiwanie kolejnych należności od kontrahentów przebiegało znacznie sprawniej i efektywniej.
  Oczywiście podejmujemy się też konkretnych spraw windykacyjnych. Klienci zwracają się do nas w celu odzyskania zaległych płatności. Stosujemy w tym celu sprawdzony, skuteczny zestaw metod. Pierwszy krok to windykacja miękka, czyli działania przedsądowe (polubowne). Na tym etapie dajemy kontrahentowi szansę na polubowną spłatę długów, a więc negocjujemy i dążymy do szybkiej spłaty. Jeśli nie da to oczekiwanego efektu, przechodzimy do windykacji twardej, czyli reprezentujemy klienta w sądzie i w ramach egzekucji komorniczej.

  Ogromną zaletą płynącą z obsługi windykacyjnej ze strony naszej kancelarii, jest elastyczność w ustalaniu zasad współpracy. Podejmowane kroki omawiamy z klientem, który ma bezpośredni wpływ na przebieg postępowania. Jednocześnie możemy zapewnić profesjonalne pisma procesowe, duże doświadczenie (wiele wygranych spraw), a także pomoc wykwalifikowanych ekspertów i prawników. Zawsze działamy tak, aby spełnić oczekiwania klienta i uwzględnić jego możliwości oraz potrzeby.
  Kolejnym działem, o którym warto wspomnieć, jest sektor zajmujący się tworzeniem i rejestracją podmiotów gospodarczych. W tym przypadku klient również może liczyć na kompleksowe wsparcie, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku spółek prawa handlowego – ich oddziałów, fundacji i stowarzyszeń. Nasz dedykowany dział prawny zajmuje się przygotowywaniem umów, aktów założycielskich oraz reprezentuje przedsiębiorcę w trakcie poszczególnych czynności prawnych. Uczestniczy w spotkaniach przed notariuszem, w czynnościach prawnych związanych z tworzeniem danego podmiotu, występuje w postępowaniach rejestrowych i prowadzonych przez internet (tryb S24).
  To wciąż nie wszystko – doradzamy również przy wyborze jak najlepszej formy działalności gospodarczej. Zawsze poprzedza to szczegółowa analiza kwestii organizacyjnych, prawnych i podatkowych. Pomagamy przedsiębiorcy sprawnie wkroczyć na rynek, bez stresu o kwestie założycielskie. W tym celu współpracujemy z notariuszami, doradcami i zaufanymi specjalistami, dzięki czemu gwarantujemy 100% ochrony Twoich interesów.

  Indywidualny adwokat od obsługi prawnej spółek

  Wsparcie w tworzeniu nowych podmiotów to tylko wierzchołek góry lodowej. W ramach świadczonych usług prowadzimy też całościową obsługę prawną fuzji, przejęć i przekształceń podmiotów gospodarczych, a także transakcji obejmujących przejęcie zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
  Jak to działa? Kancelaria RPMS przygotowuje dla Ciebie szczegółowy audyt formalnoprawny konkretnego podmiotu. Otrzymujesz w nim najważniejsze informacje, wysunięte, gotowe wnioski i propozycje możliwych rozwiązań, które pozwolą Ci przejąć dany podmiot w maksymalnie zoptymalizowany sposób.
  Z naszej szerokiej gamy audytów prawnych skorzystają też inwestorzy zamierzający nabyć akcje i udziały innego podmiotu (lub jego zorganizowanej części). Dzięki nam otrzymają listę wszelkich potencjalnych nieprawidłowości oraz szans rozwoju działalności owych podmiotów.

  Obsługa spółki

  Sporządzanie ww. audytów przebiega ze wsparciem doradców inwestycyjnych, biur księgowych, kancelarii podatkowych i renomowanych menedżerów. Wszystko to składa się na przygotowanie dla klienta pełnego obrazu sytuacji prawnej i możliwych korzyści, ograniczeń, czy zagrożeń dotyczących planowanej inwestycji.
  Nasi radcy prawni i eksperci mają duże doświadczenie w temacie prawa gospodarczego. W rezultacie zapewniają audyt dopasowany do charakterystyki branży i oczekiwań klienta. Decydując się na ten krok, możesz mieć pewność, że zastosujemy indywidualne podejście.
  W usłudze audytu mieszczą się między innymi: spory korporacyjne, zagadnienia korporacyjne, sprawy pracownicze, sprawy administracyjnoprawne, kwestie prawa własności intelektualnej, umowy handlowe, postępowania w sprawach gospodarczych oraz wiele innych obszarów.

  Pomoc w sprawach cywilnych i administracyjnych

  Kancelaria Łódź

  Kancelaria prawna RPMS udziela również pomocy prawnej w sprawach administracyjnych i cywilnych na terenie Łodzi. Nasi adwokaci i radcy prawni występują jako pełnomocnicy strony zarówno przed organami administracji publicznej, jak i w trakcie postępowań sądowych, w tym:

  • w postępowaniach przed sądami powszechnymi wszystkich instancji,
  • przed sądami administracyjnymi,
  • przed sądami arbitrażowymi,
  • przed Sądem Najwyższym oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym,
  • w postępowaniu mediacyjnym,
  • przed organami administracji publicznej.

  W ramach usługi zastępstwa procesowego klient korzysta z profesjonalnego pełnomocnika. Bierze on udział w postępowaniach sądowych, przygotowuje pisma procesowe, prowadzi rozmowy i negocjacje, a także zmierza do szybkiego (i w miarę możliwości polubownego) zamknięcia sporu. Klient korzysta z fachowego wsparcia i pozostaje w kontakcie z jedną, konkretną osobą, która na bieżąco informuje go o postępach w sprawie.

  Nasze Aktualności prawne

  Zaufali nam

  Ochrona danych osobowych ze wsparciem radcy prawnego

  Nasi prawnicy podejmują się również zadań związanych z obsługą prawną, która dotyczy zapewnienia przestrzegania przez klienta procedur dotyczących ochrony danych przetwarzanych w systemach informatycznych. Chodzi tutaj głównie o ochronę danych osobowych, uwzględniając przy tym obowiązujące normy rozporządzenia RODO. Dotyczy to m.in. każdego, kto prowadzi portal, posiada stronę www czy sklep internetowy.

  RPMS udziela merytorycznej pomocy w takich kwestiach. Z nami przedsiębiorca jest w pełni chroniony w ramach prowadzonej działalności. Zyskuje poczucie bezpieczeństwa i pewność, że funkcjonuje zgodnie z prawem. Pomagamy mu poznać, zrozumieć i prawidłowo zastosować procedury dotyczące przetwarzanych danych.

  W ramach tej obsługi prawnej:

  • przeprowadzamy audyty mające na celu weryfikację przestrzegania obowiązujących norm i procedur, biorąc pod uwagę zmiany wynikające z wprowadzenia w dniu 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) RODO;
  • sporządzamy kompletną procedurę i dokumentację dotyczącą m.in. polityki bezpieczeństwa, umowy na powierzenie przetwarzania danych osobowych, instrukcji zarządzania systemem informatycznym, oraz wzorów upoważnień, regulaminów i wytycznych pozwalających na zachowanie procedur związanych z przetwarzaniem danych;
  • przygotowujemy pisma elektroniczne i tradycyjne w celu profesjonalnej pomocy w kwestiach mających związek z RODO i prowadzimy postępowania na terenie kraju w ramach współpracy partnerów biznesowych.
  Oceń