Kancelaria prawna RPMS to zespół profesjonalistów – głównie adwokatów i radców prawnych w Gdyni, którzy łączą wieloletnie doświadczenie i prawniczą wiedzę. Obsługujemy podmioty z wielu branż, realizując kompleksowe usługi prawne w niemal każdej dziedzinie prawa: podatków, procesów windykacyjnych, windykacji należności, reprezentacją w sprawach sądowych, sprawach z zakresu prawa gospodarczego oraz sprawach cywilnych.

Jeśli szukasz dobrego adwokata w Gdyni, zgłoś się do nas. Specjalnością RPMS jest profesjonalna obsługa prawna dla podmiotów z sektora IT, a także przedsiębiorstw zajmujących się e-commerce, nowymi technologiami, rozwiązaniami informatycznymi i przetwarzaniem danych (m.in. danych osobowych).

  Dane podane w formularzu będą przetwarzane przez Kancelarię Prawną RPMS z siedzibą w Poznaniu wyłącznie w celu realizacji zgłoszenia oraz według zasad zawartych w Polityce prywatności

  Zaufali nam

  To wciąż nie wszystko. Usługi naszej kancelarii są odpowiedzią na potrzeby start-upów. Jeśli więc dopiero zaczynasz swoją działalność i chcesz otrzymać pomoc w optymalizacji procesów związanych z jej funkcjonowaniem, zapraszamy do kontaktu. Stawiamy na podejście indywidualne, w pełni dostosowane do Twojej sytuacji i oczekiwań. Udzielamy wsparcia według aktualnych, realnych potrzeb klienta, dostarczając mu specjalistyczną poradę i pomoc prawną oraz gwarantując bieżące doradztwo w dziedzinie prawa podatkowego.

  Kompleksowe usługi prawne dla firm

  Nasza kancelaria działająca w Gdyni i na terenie całej Polski świadczy szeroko pojętą pomoc prawną dla podmiotów gospodarczych. Oferta obejmuje też osoby prywatne. Jako polecana kancelaria adwokacka, zapewniamy kompleksową obsługę bez względu na poziom skomplikowania sprawy czy konkretnego zagadnienia, m.in.:

  Przygotowanie, zabezpieczenie i świadczenie opinii umów

  Sporządzanie dokumentacji regulującej działanie danej firmy, ogólnych warunków sprzedaży, polityk bezpieczeństwa, regulaminów itd., zawsze uwzględniając przy tym interes konkretnego klienta

  Wsparcie w procesie negocjacji, uczestnictwo w konferencjach i spotkaniach, reprezentowanie przedsiębiorcy, prowadzenie szkoleń dla kadry zarządzającej i pracowników

  Reprezentujemy klienta przed Państwową Inspekcją Pracy, sądem pracy, oraz w trakcie kontroli organów nadzoru, w tym kontroli skarbowych, a także przygotowujemy potrzebną dokumentację

  Oferujemy pomoc w uzyskaniu potrzebnej dokumentacji np. decyzji administracyjnych, koncesji i zezwoleń

  Przygotowywanie pozwów dla klientów indywidualnych – zarówno osób fizycznych, jak i prawnych


  Ponadto kancelaria radców prawnych RPMS świadczy obsługę w takich dziedzinach jak prawo pracy, prawo upadłościowe oraz wdrażanie i monitorowanie stosowania procedur związanych z ochroną danych osobowych. Jesteśmy ekspertami w tym zakresie, dzięki czemu możemy w pełni zabezpieczyć klientów przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi i sprawować opiekę nad przestrzeganiem reguł związanych z ochroną konkurencji i konsumentów.

  RPMS Gdynia. Kancelaria prawna do spraw windykacyjnych

  Wierzymy, że prawdziwy specjalista zajmuje się kilkoma dziedzinami prawa i dąży w nich do perfekcji. Właśnie dlatego w naszym zespole nie mogło zabraknąć osób, które wciąż podnoszą swoje kompetencje i poszerzają zdobytą wiedzę. Dzięki temu nasi klienci mogą liczyć na doskonały, niezawodny dział wsparcia procesów windykacyjnych.
  W ramach funkcjonowania tego działu dochodzi do weryfikacji, monitorowania i prowadzenia optymalizacji stosowanych przez klienta procedur windykacyjnych. Sprawia to, że pozyskiwanie zaległych płatności staje się o wiele sprawniejsze i przebiega znacznie efektywniej.
  Ponadto dział windykacyjny naszej kancelarii radców prawnych reprezentuje klientów przed sądem. Eksperci RPMS od windykacji należności przeprowadzają zarówno działania miękkie – przedsądowe (negocjacje z dłużnikami zarówno w zakresie osób prawnych, jak i fizycznych), jak i czynności twarde (sądowe i egzekucyjne). Gdy dłużnik nie wykazuje chęci współpracy na etapie windykacji miękkiej, przechodzimy do działań twardych.

  Tym, co wyróżnia RPMS w windykacji należności są profesjonalne pisma sądowe, duże doświadczenie, a także wykwalifikowani radcowie prawni – ale nie tylko. Kolejną cechą, która klasyfikuje nas wyżej od innych kancelarii radcowskich, jest elastyczność w ustalaniu warunków współpracy z klientem. Możemy dostosować jej zasady do Twoich potrzeb, oczekiwań i możliwości.
  Poza windykacją, zajmujemy się działaniami związanymi z usługą tworzenia i rejestracji podmiotów gospodarczych. Dotyczy to głównie klientów prowadzących spółki prawa handlowego oraz należących do nich oddziałów, fundacji i stowarzyszeń. W tym celu utworzyliśmy specjalny dział prawny, który zajmuje się sporządzaniem umów, aktów założycielskich, reprezentacją klientów w ramach czynności prawnych (np. przy zawarciu umowy z notariuszem w ramach tworzenia podmiotu) oraz uczestnictwem w postępowaniach rejestrowych i prowadzonych online w trybie S24.
  Nasza kancelaria w Gdyni doradzi Ci również w kwestii wyboru najlepszej formy działalności gospodarczej. Przeanalizujemy wszystkie aspekty prawne, podatkowe i organizacyjne. Dodatkowo pomożemy Ci płynnie wkroczyć na rynek. Korzystając z naszego wsparcia, nie musisz przejmować się kwestiami założycielskimi. Wieloletnia współpraca z notariuszami, doradcami i specjalistami sprawia, że możemy zapewnić 100% ochrony Twoich interesów. Z naszej strony zawsze możesz liczyć na ludzkie podejście, profesjonalizm i pełne zaangażowanie.

  Profesjonalny radca prawny dla Twojej spółki

  Tworzenie nowych podmiotów to tylko wierzchołek góry lodowej. Robimy znacznie więcej, prowadząc kompleksową obsługę prawną fuzji, przejęć i przekształceń podmiotów gospodarczych. Wśród oferowanych świadczeń znajdują się też transakcje związane z przejęciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
  Kancelaria prawna RPMS wykona dla Ciebie pełny audyt formalnoprawny. Sprawdzając jego rezultaty, dowiesz się, jak faktycznie funkcjonuje dany podmiot. Przedstawimy Ci również rozwiązania, które pozwolą na przejęcie kontroli nad tym podmiotem w najbardziej zoptymalizowany sposób.
  Natomiast inwestorów, którzy planują nabycie akcji i udziałów innego podmiotu albo jego zorganizowanej części, zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy w realizacji szerokiego wachlarza audytów prawnych. Ten rodzaj usług pozwala wykryć ewentualne nieprawidłowości i metody rozwoju działalności owych podmiotów.

  Kancelaria prawna Gdynia

  Obsługa spółek

  W trakcie sporządzania ww. audytów mamy bieżące wsparcie biur księgowych, doradców inwestycyjnych, kancelarii podatkowych i doświadczonych menedżerów. Wszystko to pozwala zapewnić naszym klientom całościowy wgląd w sytuację prawną i możliwe do podjęcia rozwiązania oraz korzyści bądź ryzyka związane z danym krokiem inwestycyjnym.

  Bogate doświadczenie naszych radców prawnych w kwestii prawa gospodarczego pozwala zapewnić audyt dopasowany do potrzeb klienta i specyfiki branży, w której działa. Gwarantujemy więc profesjonalne, indywidualne podejście.

  Do usługi audytu zaliczają się m.in.:

  • zagadnienia korporacyjne,
  • kwestie prawa pracy (sprawy pracownicze) i administracyjnoprawne,
  • umowy handlowe,
  • prawa własności intelektualnej,
  • postępowania w sprawach karnych gospodarczych,
  • spory korporacyjne

  i wiele innych obszarów.

  Kompleksowa obsługa spółek:

  kancelaria w Gdyni

  Kancelaria prawna RPMS oferuje też pomoc prawną w sprawach cywilnych i administracyjnych na terenie Gdyni. Występujemy jako pełnomocnik strony przed organami administracji publicznej i prowadzimy postępowania sądowe, w tym:

  • w postępowaniach przed sądami powszechnymi wszystkich instancji,
  • przed sądami administracyjnymi,
  • przed sądami arbitrażowymi,
  • przed Sądem Najwyższym oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym,
  • w postępowaniu mediacyjnym,
  • przed organami administracji publicznej.

  Na czym polega usługa zastępstwa procesowego? Profesjonalny pełnomocnik wyznaczony przez naszą kancelarię prawną uczestniczy w postępowaniach sądowych, przygotowuje pisma procesowe, prowadzi negocjacje i rozmowy w imieniu strony, dążąc przy tym do szybkiego i (gdy jest taka możliwość) polubownego rozwiązania sporu. Takie działania dają klientowi pewność, że korzysta ze wsparcia ekspertów. Pozwala też kontaktować się z jedną osobą, która na bieżąco informuje o przebiegu całej sprawy.

  Nasze Aktualności prawne

  Zaufali nam

  Ochrona danych osobowych z pomocą kancelarii radcowskiej

  W zakres usług naszej kancelarii prawnej w Gdyni wchodzi również ochrona danych osobowych. W ramach tego zapewniamy przestrzeganie przez klienta procedur dotyczących ochrony danych, które przetwarza w swoich systemach informatycznych. Chodzi tutaj głównie o ochronę danych osobowych uwzględnionych w aktualnych normach RODO.

  Nasza kancelaria radcowska zapewni Ci w tym zakresie fachowe, merytoryczne wsparcie. W ten sposób poznasz, zrozumiesz i prawidłowo wdrożysz procedury związane z ochroną przetwarzanych danych. Zyskasz pełne poczucie bezpieczeństwa w prowadzeniu działalności, a także gwarancję, że działasz według obowiązujących zasad.

  Obsługa prawna kancelarii RPMS dotyczy przede wszystkim:

  • realizacja szczegółowych audytów, które pozwalają zweryfikować przestrzeganie obowiązujących norm i procedur, uwzględniając przy tym zmiany wynikające z wprowadzenia w dniu 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) RODO;
  • przygotowanie kompletnej procedury i dokumentacji związanej m.in. z polityką bezpieczeństwa, umową na powierzenie przetwarzania danych osobowych, instrukcją zarządzania systemem informatycznym, oraz wzorami upoważnień, regulaminów i wytycznych umożliwiających zachowanie procedur związanych z przetwarzaniem danych;
  • sporządzenie pism elektronicznych i tradycyjnych, które będą przydatne w rozmaitych kwestiach związanych z RODO;
  • prowadzenie postępowań na terenie całego kraju (w tym również jako kancelaria w Gdyni) w ramach współpracy partnerów biznesowych.
  5/5 - (liczba głosów: 4)