Marcin Staniszewski
|
1 sierpnia 2020
Spis treści

BIZNESOWY POMOST MIĘDZY POLSKĄ A CHINAMIWSPIERAMY E-COMMERCE W WYMIARZE MIĘDZYNARODOWYM

Ciemnoniebieski Fikcja Literacka e-Booki Nowa Treść Sztuka i Rozrywka Post na Facebooka

Odniosłeś sukces na rodzimym rynku e-commerce i szukasz nowych wyzwań? A może chcesz nawiązać kontakt z chińskimi kontrahentami i uruchomić sprzedaż na zasadzie coraz popularniejszego dropshippingu? Coraz więcej naszych klientów widzi szansę rozwoju w podbijaniu nowych rynków. Otworzyliśmy dla Was rynek europejski i USA, a teraz mamy szansę wspomóc w ekspansji na rynek chiński, wykorzystując relacje partnerskie oraz nieograniczony dostęp do klientów dzięki możliwościom jaką daje nam Internet.

Dlatego bardzo miło nam zakomunikować, że Kancelaria RPMS wraz z partnerem EnterChina uruchomiła program wsparcia klientów w rozpoczęciu działalności na terenie Chin obejmujący zarówno utworzenie oddziału / siedziby, jak również rozpoczęcie ekspansji poprzez sklep internetowy, bez konieczności faktycznego przeniesienia działalności.

W ramach programu partnerskiego Kancelaria RPMS zapewni pełne wsparcie formalne i merytoryczne w stabilizowaniu działalności i nawiązywaniu nowych kontaktów, a EnterChina dostarczy rozwiązań informatycznych oraz know-how, by faktycznie przygotować i uruchomić ekspansję na jednym z najprężniej rozwijających się rynków e-commerce na świecie.

WSPÓŁPRACA OTWIERAJĄCA CHIŃSKI RYNEK E-COMMERCE

chinski sklep internetowy

Impulsem do rozpoczęcia współpracy było zgłoszenie pomysłu przez dwóch klientów Kancelarii, którzy z sukcesem realizowali sprzedaż przez sklepy internetowe, a posiadając stabilną pozycję rynkową poszukiwali nowych wyzwań – w tym wypadku nowych rynków zbytu.

Oczywiście w pierwszej chwili ich reakcja była naturalna – powstało bowiem pytanie, czy na tak dużym i nasyconym konkurencją rynku, jak chiński jest jeszcze miejsce dla firm z zewnątrz sprzedających produkty powszechnego użytku”?

Przypadek dwóch klientów Kancelarii pokazał, że rynek ten – mimo imponujących rozmiarów jest rynkiem niesamowicie chłonnym w szczególności jeżeli mówimy o produktach wyższej jakości czy charakteryzujących się indywidualnym wzornictwem i wykonaniem, a sukces projektu jest ściśle związany ze świadomością praw i warunków jakimi się on rządzi.

PYTANIE ZASADNICZE – MOJA “CHIŃSKA WERSJA” SKLEPU INTERNETOWEGO – JAK?

kancelaria warszawa

Przede wszystkim należy pamiętać, że chcąc skutecznie sprzedawać w Chinach nie można ograniczyć się do utworzenia chińskiej wersji językowej naszego sklepu internetowego. To działanie, które samo z siebie nie przyciągnie klientów i nie wygeneruje sprzedaży już choćby ze względu na ich gusty co do kolorystyki, ułożenia oraz sposobu przekazywania informacji, nie wspominając o cenzurze i pewnej hermetyczności całego systemu internetowego. Do ekspansji trzeba podejść kompleksowo, przygotować nową, niezależną wersję e-sklepu, zadbać o serwery, marketing w wyszukiwarce internetowej oraz social media, zorganizować sieć dystrybucji, a nawet przygotować dedykowany asortyment.

Chińskie strony WWW, a zatem i sklepy internetowe rządzą się nieco innymi prawami niż ma to miejsce na polskim rynku, dlatego rozpoczynając sprzedaż na Dalekim Wschodzie należy stworzyć niejako nowy byt – nowy e-sklep, w pełni dopasowany do realiów chińskiego e-commerce.

Dodatkowo należy pamiętać o spełnieniu warunków formalno-prawnych, a także zabezpieczeniu swojego biznesu na chińskim rynku (!). W tym miejscu wspomnieć można o popularnym zabiegu wielu firm zza wielkiego muru, które rejestrują znaki towarowe polskich marek i sprzedają produkty pod ich szyldami. Pisaliśmy o tym procederze w tekście Masowa rejestracja polskich marek w Chinach. Mając na uwadze ilość zmiennych i niemałe trudności techniczno-formalne, z którymi zmierzyć muszą się polscy przedsiębiorcy decydujący się na ekspansję na rynek chiński, nawiązaliśmy współpracę z EnterChina, firmą specjalizującą się w tworzeniu sklepów internetowych i oferowaniu usług z zakresu e-marketingu dla polskiego sektora e-commerce w Chinach. Wspólnie budujemy biznesowy pomost między Polską i Chinami:

pomagamy firmom z Polski zadebiutować na chińskim rynku, a chińskim przedsiębiorcom umożliwiamy nawiązanie kontaktu z partnerami w naszym kraju.

Fundamentem świadczonych usług jest nasza znajomość branży internetowej, prawa międzynarodowego oraz mechaniki sektora e-commerce, a także zaplecze technologiczno-marketingowe EnterChina. W ramach partnerstwa nasze firmy nie tylko budują sklepy internetowe od podstaw, ale dbają o marketing w wyszukiwarce internetowej Baidu (najpopularniejsza wyszukiwarka w Chinach) oraz social media.

Co ważne, w ramach współpracy zapewniamy również:

– dostęp do lokalnych dostawców,


– pomoc w nawiązywaniu międzynarodowych relacji biznesowych,


– a także dbamy o bezpieczeństwo firm naszych klientówrejestrując ich znaki towarowe czy wzory przemysłowe i na bieżąco przeciwdziałamy nieuczciwej konkurencji.

Repeat Grid 6

SPRZEDAŻ, ROZWÓJ, BEZPIECZEŃSTWO

rzecznik patentowy warszawa

Skuteczna sprzedaż w Internecie składa się z wielu połączonych ze sobą czynników, których sprzężenie jest gwarantem sukcesu. Z punktu widzenia formalno – technicznego uruchomienie sklepu internetowego znacznie różni się od tego co doświadczamy na rodzimym rynku. Jest to procedura bardziej skomplikowana, złożona, a próg wejścia jest nieco wyższy i bardziej odległy niż na polskim rynku, niemniej sama mechanika jest podobna, a perspektywy na samym końcu – można rzec, że spektakularne. W obu przypadkach cały proces zaczyna się od założenia e-sklepu, a następnie opiera się na działaniach marketingowych, celnie targetowanej reklamie czy nawiązywaniu międzynarodowych relacji biznesowych.

EnterChina nie tylko dzięki znajomości chińskiego rynku, ale również za sprawą korzystania z wiedzy i doświadczenia chińskich specjalistów, od programistów po marketerów, tworzy e-sklepy dopasowane do lokalnej specyfiki, a następnie zapewnia dostęp do usług reklamowych oraz prowadzenia kampanii SEO w wyszukiwarce internetowej Baidu. Podczas gdy nasz partner zajmuje się całościową obsługą techniczną i marketingową, Kancelaria RPMS pomaga klientom w nawiązywaniu relacji biznesowych oraz zabezpiecza ich marki oraz domeny rejestrowane na chińskim rynku, a także wspiera bieżącą działalność. Co ważne, dla firm prowadzących ekspansję na ten dalekowschodni rynek rozpoczynamy przygotowywanie zaplecza informatycznego dla naszej usługi Ochrona marki 365 i podobnie jak dla przedsiębiorców działających w polskim sektorze e-commerce, prowadzimy stały monitoring sieci i reagujemy na wątpliwe etycznie i prawnie działania nieuczciwej konkurencji czy naruszające prawa autorskie.

Współpraca z EnterChina to dla nas okazja do stworzenia niezwykle potrzebnej platformy usługowej dla polskiego e-commerce w Chinach, ale również szansa na ułatwienie chińskim przedsiębiorstwom nawiązania współpracy z przedsiębiorcami na naszym krajowym rynku. Cieszymy się, że rozwój Kancelarii splata się z rozwojem działalności naszych klientów, bo to właśnie ta symbioza pozwala nam na budowanie międzynarodowego pomostu dla biznesu online, a także zakładanie placówek RPMS we Włoszech i Stanach Zjednoczonych.

Strategia dbania o bezpieczeństwo biznesu naszych klientów przynosi efekty, a dzięki relacjom partnerskim z takimi podmiotami jak EnterChina, nabiera ona międzynarodowego wydźwięku.

MASZ PYTANIA LUB POTRZEBUJESZ POMOCY?

DAJ NAM ZNAĆ W SEKCJI KOMENTARZ PONIŻEJ LUB POPRZEZ FORMULARZ KONTAKTOWY

Kancelaria Prawna RPMS

5/5 - (liczba głosów: 4)