|
13 sierpnia 2021
Spis treści

  Imię i nazwisko
  Email lub telefon kontaktowy
  Twoja wiadomość
  Dane podane w formularzu będą przetwarzane przez Kancelarię Prawną RPMS z siedzibą w Poznaniu, w celu realizacji zgłoszenia oraz według zasad zawartych w Polityce Prywatności.

  Przełomowy wyrok w sprawie Schrems II i kilka słów o Google Analytics oraz ochronie danych osobowych, czyli kolejny artykuł przygotowany przed Radcę Prawnego Marcina Staniszewskiego dla zaprzyjażnionego portalu nowymarketing.pl.

  Pytania i odpowiedzi

  Wyrok TSUE w sprawie Schrems II ma bardzo doniosły wpływ na przetwarzanie danych osobowych w całym sektorze e-commerce. Większość sklepów internetowych korzysta z różnych zewnętrznych dostawców, do których przekazują określone dane. W niektórych przypadkach może okazać się, że najnowsze wytyczne uniemożliwiają dotychczasowy sposób prowadzenia działalności.

  Tak jak sygnalizowaliśmy w tekście, dalsze stosowanie Google Analytics może być możliwe, w zależności od rodzaju przetwarzanych danych. Aby w pełni dostosować prowadzoną działalność do najnowszego orzecznictwa, warto powierzyć analizę wyspecjalizowanej kancelarii prawnej.

  Za niedostosowanie polityk do najnowszego orzecznictwa, mogą zostać nałożone na przedsiębiorcę kary. Z uwagi na krótki czas obowiązywania nowych regulacji, nie można jednak jeszcze jednoznacznie stwierdzić, w jakiej wysokości będą ww. kary.

  Oceń