Dział prawny
Weronika Możdżeń

Absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2019 roku wpisana na listę aplikantów radcowskich przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała poprzez pracę w uznanych poznańskich kancelariach prawnych oraz w dziale prawnym spółki będącej administratorem największej platformy e-commerce w Polsce, a dziesiątej na świecie. Posiada wieloletnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze klientów w zakresie odzyskiwania należności, a także w konstruowaniu i opiniowaniu umów, regulaminów i innych dokumentów w zależności od potrzeb Klienta. Przygotowywała regulaminy wewnętrzne i procedury z zakresu prawa pracy wdrażane przez Klientów w swoich przedsiębiorstwach. Obsługiwała jednostki sektora publicznego, głównie z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Ponadto, doradzała Klientom w kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w tym przepisów rozporządzenia RODO. Współpracowała z międzynarodowymi Klientami (m.in. z Wielkiej Brytanii) z zakresu prawa karnego.

LINKEDIN

- Zobacz nasz zespół

Prywatnie:

W kręgu jej zainteresowań znajduje się tematyka prawnokarna, w szczególności bliskie są tematy związane z zagadnieniem cyberprzestępstw oraz innych ataków i naruszeń dotyczących cyberbezpieczeństwa informacji dokonywanych w Internecie.

Prywatnie – spełniona żona i mama. Lubi spontaniczne podróże w te bardziej lub mniej znane zakątki Polski, uznając za słuszne słowa poety – „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Odpoczywa przy lekturze skandynawskich kryminałów lub na długich spacerach. Miłośniczka dobrego jedzenia, więc realizuje swoje pasje kulinarne poprzez tworzenie nowych smaków w domowej kuchni.

Aktualnie w kancelarii RPMS jest specjalistką z zakresu prawa handlowego oraz prawa nowych technologii. Świadczy obsługę korporacyjną spółek, uczestnicząc m.in. w procesach tworzenia i przekształceń, jak również bieżącą obsługę przedsiębiorstw – głównie z branży IT, nowych technologii, e-commerce, SEO/SEM oraz szeroko pojętej branży kreatywnej w zakresie sporządzania, analizowania i opiniowania kontraktów, w tym dotyczących sprzedaży, wdrożenia lub utrzymania oprogramowania i systemów; umów licencyjnych na wykorzystanie oprogramowania, aplikacji mobilnych, webowych, stron i portali internetowych.

Ponadto, wspiera Klientów w zakresie tworzenia i negocjowania umów o charakterze międzynarodowym (w tym umów dystrybucji, umów licencyjnych). Wieloletnie doświadczenie z zakresu windykacji wykorzystuje w reprezentowaniu Klientów w postępowaniach sądowych w sporach dotyczących odzyskiwania należności.

Publikacje

Ostatni rok w liczbach
236

wszczętych postępowan sądowych

1963000 zł

wartość przekazanych spraw windykacyjnych

324

zakończonych spraw windykacyjnych