Dział prawny
Julia Kolenda

Absolwentka kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zdobywała międzynarodowe doświadczenie w trakcie wymiany w ramach stypendium Erasmus + na Uniwersytecie Roma Tre w Rzymie w ramach którego brała m. in. udział w kursie dotyczącym arbitrażu międzynarodowego. Zafascynowana tematem alternatywnych sposobów rozwiązania sporów w 2021 r. wzięła udział w warsztatach pt. „Praktyczne wykorzystywanie umiejętności miękkich w rozwiązywaniu sporów ze szczególnym uwzględnieniem przygotowania studentów do wdrażania mediacji w konfliktach związanych z funkcjonowaniem w ramach społeczności akademickiej”. – zorganizowanym w ramach projektu „UNIWERSYTET JUTRA II – zintegrowany program rozwoju Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu”.

Dwukrotna stypendystka rektora UAM, która od drugiego roku studiów z sukcesem łączyła pracę w poznańskich kancelariach prawnych wraz z edukacją.

- Zobacz nasz zespół

Prywatnie:

Wielbicielka podróży, nauki języków, dobrego kina oraz fotografii. Każdą wolną chwilę poświęca na poznawanie świata poprzez jego zwiedzanie, jak również smakowanie.

Zainteresowania w obrębie prawa obejmują prawo własności intelektualnej, prawo turystyczne, jak również szeroko pojęte prawo cywilne w szczególności w ujęciu europejskim. Wiedzę z tego zakresu poszerza poprzez liczne wystąpienia na ogólnopolskich konferencjach naukowych, jak również udział w warsztatach czy seminariach.

Ostatni rok w liczbach
236

wszczętych postępowan sądowych

1963000 zł

wartość przekazanych spraw windykacyjnych

324

zakończonych spraw windykacyjnych