Dział prawny
Fryderyk Kriger

Radca prawny w Kancelarii Prawnej RPMS Staniszewski & Wspólnicy, specjalista od prawa ubezpieczeń, prawa gospodarczego, prawa transportowego oraz prawa pracy. Swoje doświadczenie zdobywał podczas pracy w kancelariach radcowskich, adwokackich i komorniczych, w Zarządzie Geodezji i Katastru Miejskiego w Poznaniu, obsługując Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu, a także obejmując stanowisko kuratora sądowego dla osób prawnych nieposiadających organów uprawnionych do ich reprezentacji.

Prowadził wykłady i warsztaty na jednej z poznańskich uczelni wyższych w zakresie stosowania prawa, interpretacji przepisów, analizy umów i prawa pracy.
Swoje doświadczenie w zakresie ubezpieczeń zdobył podczas 12-letniej współpracy z największymi zakładami ubezpieczeniowymi w Polsce, a podejmowane przed Sądem Najwyższym problematyki doprowadziły do wydania uchwał, na stałe kształtujących doktrynę i orzecznictwo.

LINKEDIN

- Zobacz nasz zespół

Reprezentuje klientów w sporach sądowych obejmujących problematykę prawa zobowiązań, w tym prawa ubezpieczeń gospodarczych, prawa pracy i prawa transportowego, także na obszarze prawa prywatnego międzynarodowego.

Publikacje

Ostatni rok w liczbach
236

wszczętych postępowan sądowych

1963000 zł

wartość przekazanych spraw windykacyjnych

324

zakończonych spraw windykacyjnych