Dział prawny
Antonina Schneider

Radca prawny, absolwentka studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbywała aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.

Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w obsłudze korporacyjnej, w tym przede wszystkim przy świadczeniu wsparcia prawnego dla przedsiębiorców, w tym także przedsiębiorców zagranicznych. Doświadczenie zdobywała w kancelariach adwokackich, radcowskich, notarialnych i urzędach.

LINKEDIN

- Zobacz nasz zespół

Hobbystycznie specjalizuje się w prawie turystycznym, skutecznie dochodząc praw podróżnych w postępowaniach prowadzonym przeciwko organizatorom turystyki i liniom lotniczym.

W 2021 roku jej charytatywna działalność znalazła odzwierciedlenie w uzyskanej nagrodzie Kryształowego Serca Radcy Prawnego, przyznawanej przez Krajową Izbę Radców Prawnych.

Miłośniczka psów, kotów i z grubsza wszystkiego, co ma cztery łapy. Najbardziej lubi marzyć – o dalekich lotach i długich podróżach, choć sama twardo stąpa po ziemi.

W ramach swojej praktyki zajmuje się sprawami cywilnymi i gospodarczymi. W RPMS stoi na czele działu procesowo – windykacyjnego. Kompleksowo obsługuje także przedsiębiorców z branży TSL (Transport – Spedycja – Logistyka), wspierając ich zarówno w zakresie przewozowego prawa krajowego, jak i międzynarodowego.

Zajmuje się zagadnieniami związanymi z oceną prawną umów handlowych, jednocześnie biegle posługując się językiem angielskim.

Publikacje

Ostatni rok w liczbach
236

wszczętych postępowan sądowych

1963000 zł

wartość przekazanych spraw windykacyjnych

324

zakończonych spraw windykacyjnych