Anna-Maria Sobczak
Prawnik ds. własności intelektualnej

Prawnik Anna-Maria Sobczak
Dział prawny

Anna-Maria Sobczak – prawnik ds. własności intelektualnej

Aplikant radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, broniąc pracę magisterską w katedrze prawa europejskiego poświęconą tematyce prawa autorskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywała już w trakcie studiów, pracując w renomowanych poznańskich kancelariach. Od 2016 roku pomaga przedsiębiorcom i freelancerom w sprawach z zakresu prawa cywilnego, ochrony danych osobowych oraz prawa własności intelektualnej.

W 2017 roku ukończyła Szkołę Prawa Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza w Warszawie. Uczestniczka pierwszej edycji Szkoły Prawa Nowych Technologii IT&TMT w Warszawie.

Aktualnie wykłada Prawo Mediów na Collegium Da Vinci w Poznaniu.

Prywatnie:

Na co dzień osoba, która udowadnia, że doba ma więcej niż 24 godziny. Kolejne fakultety, udział w ciekawych konferencjach, a poza ciągłym samorozwojem zawodowym podróżniczka, uwielbiająca poznawać nowe kultury i nowe smaki, szczególnym uczuciem darząca Francję – pewnie dlatego uczy się francuskiego. Trenuje balet, taniec współczesny, jogę, lubi muzykę jazzową.

Miłośniczka teatru i sztuki, osoba o wielu pasjach i zainteresowaniach, mająca w sobie mnóstwo energii, którą zaraża innych.

W Kancelarii RPMS jako specjalistka w tej dziedzinie zajmuje się prawem własności intelektualnej w dziale IP&IT&TMT, a w szczególności znakami towarowymi oraz prawem autorskim. W obszarze jej zainteresowań znajduje się również prawo cywilne, ochrona dóbr osobistych oraz ochrona danych osobowych.

 

OSTATNI ROK W LICZBACH
0
wszczętych postępowań sądowych
0
wartość przekazanych spraw windykacyjnych
0
zakończonych spraw windykacyjnych
Translate »