Anna-Maria Sobczak
Prawnik ds. własności intelektualnej

Prawnik Anna-Maria Sobczak
Dział prawny

Anna-Maria Sobczak, prawnik ds. własności intelektualnej

Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracę magisterską poświęciła tematyce prawa autorskiego.

Od początku swojej przygody z prawem nastawiona na szeroko rozumianą własności intelektualną. Zwolenniczka maksymy, że człowiek uczy się całe życie, inwestowania w siebie oraz ciągłego samorozwoju, tak więc poza ukończeniem studiów na UAM w Poznaniu jest również od 2017 r. absolwentką  Szkoły Prawa Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza w Warszawie. W 2020 r. ukończyła pierwszą edycję Szkoły Prawa Nowych Technologii IT&TMT w Warszawie.

Od 2021 roku uczestniczka Prawa Nowoczesnych Technologii na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, a także uczestnik CS50 for Lawyers na Harvard University w Cambridge.

Wychodzi z założenia, że czasu wolnego zawsze za dużo, więc poza pracą w Kancelarii i odbywaniem aplikacji radcowskiej wykłada na Collegium Da Vinci w Poznaniu. Prowadzi zajęcia jako wykładowca takich przedmiotów jak: Prawo Mediów, Prawo Autorskie w Produkcji Filmowej, Prawo Handlowe, a Nowe Media, a także Prawo Reklamy.

Dzięki dotychczasowym doświadczeniom, jak również szerokich znajomościach w branży kreatywnej, mimo młodego wieku, posiada sporo praktycznej wiedzy, co wyjątkowo cenią sobie jej Klienci.

Prywatnie:

W wolnym czasie prowadzi profil #prawnik_mody na Instagramie, jest autorką niezliczonej ilości artykułów, niejednokrotnie pojawia się na scenie jako prelegent w wydarzeniach związanych z prawem, ale też z eCommerce.

Prywatnie miłośniczka jogi, kultury winiarskiej, podróży, szczególnie w połączeniu z nabywaniem nowych doświadczeń kulinarnych oraz sztuki, w tym mody.

W Kancelarii RPMS jako specjalistka w tej dziedzinie zajmuje się prawem własności intelektualnej i stanęła na czele działu IP&IT&TMT. W obszarze jej zainteresowań znajduje się również prawo cywilne, ochrona dóbr osobistych oraz zwalczanie nieuczciwej konkurencji.

 

OSTATNI ROK W LICZBACH
0
wszczętych postępowań sądowych
0
wartość przekazanych spraw windykacyjnych
0
zakończonych spraw windykacyjnych
Translate »